Naujų įpročių galia. Sėkmės istorija iš pirmų lūpųnuotraukos (1)

2017 spalio 05 12:27:14 Perskaitė 2219

Kartais veikla, kurią pasirenkate laisvalaikiui, gali jums tapti svarbesnė, nei tikėjotės, ir visiškai pakeisti gyvenimą. Taip nutiko verslininkui Andersui Guliui (Anders Gulli), kuris teigia, kad, pradėjęs sportuoti, tapo kitu žmogumi.

 

- Kaip pradėjote sportuoti?

- Užėjau į sporto klubą pamėginti, nes jau senai norėjau pagerinti savo išvaizdą. Pradėjau sportuoti su treneriu Karoliu Šarkausku, greitai radome bendrą kalbą, bet man neužteko kantrybės ir pasiryžimo. Pasportavęs tris savaites, grįžau prie senų įpročių: prasto maisto, alkoholinių gėrimų, nejudraus gyvenimo būdo. Buvau savimi patenkintas tinginys. Greičiausiai toks būčiau ir iki šiol.

Tačiau kartą atsitiktinai vienoje miesto picerijoje mane pastebėjo treneris Karolis ir priėjo pasisveikinti. Mačiau, kad išvydęs mano lėkštės turinį, neliko labai sužavėtas. Jo žvilgsnio pakako, kad nejučia imčiau skaičiuoti kalorijas savo lėkštėje... Buvo labai gėda (šypsosi). Bet tai įkvėpė užsispirti ir įrodyti sau ir treneriui, kad galiu! Vėl grįžau į sporto klubą, tik šįkart jau rimčiau nusiteikęs. Iki šiol džiaugiuosi dėl to "nemalonaus" susitikimo!

- Koks buvo jūsų tikslas?


- Norėjau atsikratyti antsvorio, sustiprėti, turėti gražų kūną. Tik tiek (juokiasi).

- Kada pamatėte pirmuosius rezultatus?


- Maždaug po mėnesio, nuo tada, kai pakeičiau mitybą. Be abejo visą tą laiką ir intensyviai treniravausi.

- Ar buvo sunku? Kas buvo sunkiausia?


- Buvo beprotiškai sunku. Juk teko keisti įprastą ir malonų gyvenimo būdą. Sunku atsispirti pagundoms. Kaskart eidamas į treniruotę jausdavausi, lyg eičiau į karą! Iš pradžių reikėjo labai griežtos disciplinos. Kasdienės treniruotės, visiškai pasikeitęs mitybos racionas ir "nė žingsnio į šoną"! Pradžioje po kiekvienos treniruotės skaudėdavo visą kūną, o kitą dieną reikėjo vėl keltis ir eiti į sporto klubą... Bet pamažu skausmas praėjo, o nauja mitybos programa tapo įpročiu. Kai pamačiau rezultatą - ryškėjančius raumenis, didėjančią jėgą ir ištvermę, kaskart po treniruotės užplūstančią energiją, apėmė didžiulis džiaugsmas - stengtis buvo verta! Dabar visiems sakau: nežinau, kaip gyvenčiau be sporto?!

- Jūsų istorija išties įkvepianti. Kokį patarimą duotumėte tiems, kuriems vis nepavyksta laikytis sau duoto pažado gyventi sveikiau?


- Nepasiduoti! Užsispirti ir laikytis numatyto plano, siekti savo užsibrėžtų tikslų. Reikia labai daug kantrybės ir dar daugiau ryžto! Reikia žinoti, ko siekiate ir siekti bet kokia kaina. Tik atkaklumas jus nuves prie norimo rezultato, o tada tikrai džiaugsitės! Mano pavyzdys tai garantuoja.

- Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas?


- Pasikeitė visiškai - 180 laipsnių kampu! Jaučiuosi gyvesnis, žvalesnis. Tapo lengviau dirbti, turiu daugiau energijos. Žinoma, pasikeitė ir kūnas - tampu "tikru" vyru, ryškėja pilvo presas, valio (juokiasi)! Išsiplėtė pažinčių ratas - pasikeitus gyvenimo būdui, atsirado naujų draugų. Niekada nebūčiau pagalvojęs, bet tikrai nenoriu savo buvusio gyvenimo. Todėl dabar griežtai renkuosi, kaip leidžiu laisvalaikį, ką valgau. Kitaip žiūriu į gyvenimą ir kitaip bendrauju su žmonėmis, jaučiu, kad mano gyvenimo kokybė žymiai pagerėjo! Galima sakyti, įvyko mano, kaip asmenybės, transformacija. Neįtikėtina, kad man viso to pasiekti padėjo tiesiog sportas. Noriu savo pavyzdžiu užkrėsti ir kitus, todėl ir senus draugus, ir naujus pažįstamus raginu "pakilti nuo sofos" ir užsukti į sporto klubą. Pradėti niekada nevėlu!

***

"Forum" sporto klubo trenerio Karolio Šarkausko komentaras:

Anderso pavyzdys tikrai įkvepia, džiaugiuosi matydamas, kaip keičiasi ir žmogaus kūnas, ir asmenybė. Akivaizdu, kad sportas ir sveika gyvensena - galingi veiksniai, lemiantys gyvenimo kokybę. Todėl kviečiu visus įsitikinti, ką gali sportas - nesigailėsite! Jei dirbsite nuosekliai, rezultatus pamatysite netrukus. Kiekvienas žmogus gali atrodyti taip gerai, kaip net neįsivaizdavo!

"Forum" sporto klubas - laikas skirtas sau! Daugiau informacijos: www.forumfitness.lt

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net