respublika.lt

Naujasis baubas „Omikron” - nauja priežastis skiepyti

Komentuoja prof. habil. dr. Eduardas Vaitkus

2021 lapkričio 29 21:05:48
Danas NAGELĖ

Politikai jau muša pavojaus varpais dėl naujos „koronos" atmainos „Omikron", atrastos Pietų Afrikos Respublikoje (PAR). Į neeilinį posėdį vakar rinkosi didžiojo septyneto sveikatos apsaugos ministrai, šalys skelbia apie sienų uždarymą, nors tarptautinės sveikatos organizacijos neturi duomenų apie kažkokį ypatingą naujosios atmainos pavojingumą, o PAR medikai informuoja, kad niekas iš užsikrėtusių „Omikron" nesusirgo sunkiai. Todėl iškart atsirado ir versija, kad toks koordinuotas panikos kėlimas reikalingas tik tam, jog būtų lengviau pateisinti ketvirtą, po to penktą vakcinos dozę ir t.t..

×
nuotr. 1 nuotr.
Naujasis baubas „Omikron” - nauja priežastis skiepyti. Kauno klinikų nuotr.

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praėjusį penktadienį pripažino „Omikron" nerimą keliančia atmaina. Ji pirmą kartą pastebėta anksčiau šį mėnesį Pietų Afrikoje. Tiesa, PSO tuo pačiu pripažino kol kas nežinanti, ar „Omikron" perduodama lengviau nei kitos atmainos ir ar ši atmaina sukelia sunkesnę COVID-19 ligą. JT sveikatos agentūra pridūrė, kad „šiuo metu neturima informacijos, jog su „Omikron" siejami simptomai kuo nors skiriasi nuo siejamų su kitomis atmainomis". O Europos ligų kontrolės centras ilgai nelaukęs pareiškė, kad ši atmaina gali gerokai sumažinti turimų vakcinų veiksmingumą ir padidinti pakartotinio užsikrėtimo riziką.

Didžiojo septyneto (G7) valstybių sveikatos apsaugos ministrai vakar surengė skubų susitikimą dėl naujos COVID-19 atmainos, nors tokios reakcijos nebuvo atsiradus ankstesnėms viruso atmainoms, netgi „Deltai", kuri buvo įvardinta kaip itin pavojinga. Susitikimą sušaukė G7 pirmininkaujanti Jungtinė Karalystė - viena iš šalių, kurioje nuolat daugėja smarkiai mutavusios naujos atmainos atvejų. Jau nemažai šalių nustatė kelionių apribojimus Pietų Afrikai - ne tik PAR, bet ir kitoms regiono valstybėms. Nepaisant to, kad PAR medikų asociacija nuramino: užsikrėtę „Omikron" atmaina žmonės rimtai nesusirgo - pacientai dažniausiai skundžiasi kūno skausmais ir nuovargiu, tai nebuvo pacientai, kuriuos būtų reikėję vežti tiesiai į ligoninę.

Komentuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, hematologas Eduardas VAITKUS

Tai - sinchronizuotas viso pasaulio progresyvių šalių informacinis bei valdžios veikimas. Keliama įtampa ruošiantis naujam vakcinavimui ir naujam teisių atėmimui. Vienas svarbus psichologinis faktorius: ketvirtas skiepas skamba negražiai. Nauja atmaina - naujas skiepas, naujas pirmas skiepas. Tam žmonės ir gąsdinami. O paskui įdedama viena teisinga eilutė: nėra duomenų, patvirtinančių baisumus, apie kuriuos prirašėme. Ta viena eilutė praslysta pro akis. O jokių žinių, kad nuo naujos atmainos Pietų Afrikoje masiškai mirtų žmonės. Atkreipkime dėmesį, ką paskelbė Botsvanos prezidentūra: viruso mutacija pirmą kartą nustatyta du skiepus gavusiems žmonėms. Kyla elementari mintis: kuo daugiau skiepijame, tuo daugiau viruso mutacijos. Bet tai normalu. Virusas, patekęs į paskiepyto žmogaus organizmą, įsitvirtinti gali tik mutavęs.

Prisiminkime, kas vyko prieš pusę metų. Dar nebuvo „Delta" varianto, o „BioNTech" vadas pasakė: jei bus naujos mutacijos, mes per tris mėnesius pagaminsim naują vakciną. Tik pridūrė: tik tokiu atveju, jei nereikalausite jokių tyrimų, nes tai bus tik šiek tiek modifikuota vakcina. Dabar dar vienas svarbus aspektas: „Delta" variantas kilo Indijoje. Metų viduryje rašė: 400 tūkst. susirgimų per dieną. Ir pas mus rašė, kaip Indijoje neva deginti mirusių nebespėja. Indijoje vakcinuotų buvo vos 25 proc. gyventojų. Tačiau vos 2-3 mėnesiai ir užsikrėtusiųjų sumažėjo maždaug 10 kartų. Taip greitai plintantis variantas ir kažkodėl viruso 10 kartų sumažėjo be vakcinacijos. Kaip „Delta" Indijoje išnyko, jei toks mažas vakcinuotų skaičius? Niekas nekalba, nes tada reikėtų pasakyti, kad čia kažkas ne taip. O paskui Jungtinėje Karalystėje (su 68 mln. gyventojų) susirgimų pasidarė daugiau nei Indijoje su 1,3 mlrd. gyventojų: Jungtinėje Karalystėje - po 40-15 tūkst. per dieną, o Indijoje sumažėjo iki 15-20 tūkst. Ir tai - „Delta" variantas, tūkstantį kartų labiau užkrečiamas. Tai kur jis dingo Indijoje? Kodėl niekas nepaaiškina? Nes tikslas - suskiepyti visus. Įskaitant ir vaikus. O vaikų skiepijimas - nusikaltimas.

Nors tai jau kita tema, bet reikia paminėti: JAV vaikų nuo 5 iki 11 metų amžiaus „korona" susirgo 1,9 mln. Iš jų per 8 tūkst. ( 1,9 mln.!) papuolė į ligoninę, 94 numirė. Ir dėl to reikia skiepyti visus? Juo labiau, kad JAV į sąvoką „vaikas" įeina ir kūdikiai nuo metų iki 17-os. Spalio pradžios duomenimis, apie 6 mln. tokio amžiaus (1-17 m.) vaikų pasigavo koronavirusą, iš jų 513 numirė. Atrodo, kad daug, bet net iš 6 mln. Nepaisant to, šaukiamas pavojus, kad visus reikia skiepyti. O per tą patį laikotarpį (per 1,5 metų) nuo kitų ligų mirė beveik 58 tūkst. vaikų. Įdomumo dėlei: per vieną sezoną nuo gripo JAV mirė 188 vaikai - ne per pusantrų metų, o vos per vieną sezoną. Bet kažkodėl niekas nekalba, kad nuo gripo reikia skiepyti visus vaikus.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GINKLAI: Valstybės sienos apsaugos tarnyba iš kariuomenės perima 500 automatinių šautuvų G-36.
  • PAŠTAS: Lietuvos pašto administracija persikels į Vilniuje esantį „Technopolio“ biurų kompleksą – paštas su komplekso valdytoju pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį.
  • SULAIKYMAS: Teisėsaugos pareigūnai sulaikė šnipinėjimu Baltarusijai įtariamą Lietuvos pilietį Mantą Danielių, vėliau jis suimtas dviem mėnesiams.
  • ORAI: Šildymo sezoną gyventojams Panevėžys pradės nuo spalio 10 dienos, šiuo pavyzdžiu svarsto pasekti ir Šiauliai, kiti šalies didieji miestai dar lauks vėsesnių orų.
  • SITUACIJA: Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys akcentuoja, kad Rusijos karinis pajėgumas Kaliningrado srityje nėra tiek sumažėjęs, kad Lietuvos saugumo situacija sustiprėtų ir šalis galėtų mažesnį dėmesį skirti savo gynybai.
  • PAREIGŪNAI: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene aptarė statutinių pareigūnų profesinio rengimo problemą - ministrės nutarė, kad turi būti suburta tarpinstitucinė darbo grupė, parengsianti tinkamiausią pareigūnų rengimo modelį.
  • PINIGAI: Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas teigia, kad svarstoma persiderėti, kaip ir kam Lietuvoje panaudoti pagal Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę numatytas dotacijas ir galbūt padidinti skirtų pinigų dydį.
  • PARTIJOS: Per pastarąjį pusmetį Lietuvos partijos išlaikė panašų narių skaičių, tik opozicinė Regionų partija gerokai pasipildė naujais nariais, rodo Teisingumo ministerijos duomenys.
  • APŠVIETIMAS: Konkursą laimėjusi įmonė „Indikacija“ pirmadienį Klaipėdos rajone pradėjo beveik metus truksiančius darbus, kurių metu bus atnaujinta visa rajono apšvietimo sistema.
  • SAUGA: Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija antradienį apžvelgs civilinės saugos sistemos būklę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jūsų aplinkoje šiuo metu daug sergančiųjų peršalimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +14 C

+6 +15 C

 

+8 +14 C

+12 +15 C

+13 +16 C

 

+12 +14 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s