Metas kaupti apsaugos priemonių atsargasnuotraukos (4)

2020 spalio mėn. 14 d. 07:10:07 Perskaitė 1596

Sveikatos apsaugos ministerija parengė įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus visos institucijos bei verslo subjektai, taip pat ir privačios įmonės būtų įpareigotos mažiausiai 30-čiai dienų apsirūpinti asmens apsaugos nuo COVID-19 priemonėmis. Jas juridiniai asmenys turėtų įsigyti už savo lėšas, valstybė nieko nekompensuotų.

 

Ministerijos dokumente aiškinama, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai nenumato prievolės atitinkamoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, kitiems ūkio subjektams turėti sukauptas nuolatines asmens apsaugos priemonių rezervo atsargas. Tai esą sudaro prielaidas kilti rizikai šių įstaigų darbuotojų sveikatai bei kelia grėsmę, kad nebus užtikrintas arba bus nevisiškai užtikrintas institucijų ir įstaigų funkcijų vykdymas kilus pandemijai.

Todėl visi juridiniai asmenys asmens apsaugos priemonių turi sukaupti 30-čiai dienų, o valstybės rezerve jų turės užtekti 60-čiai dienų. Šalyje kilus pandemijai, valstybės institucijų ir įstaigų darbuotojai būtų aprūpinti pačių įstaigų sukauptomis priemonėmis, o jas išnaudojus, priemonės būtų teikiamos iš valstybės rezervo. Kaip „Vakaro žinioms" paaiškino ministerija, pataisos privačius juridinius asmenis įpareigotų kaupti rezervą, tačiau išlaidos nebūtų kompensuojamos.

Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas tame mato problemą, tačiau ji susijusi ne su papildomomis išlaidomis.

„Valstybė visada gali įvesti naujus įpareigojimus, ką „sėkmingai" ir daro. Be abejo, tai yra papildoma našta. Tačiau šiandien atsakingas verslas, o tokio yra dauguma, yra užsitikrinęs apsaugos priemonių ir dezinfekcinių skysčių rezervą, nes nuo to priklauso verslo tvarumas. Supraskime: jei įmonėje atsiranda nors vienas COVID-19 atvejis, įmonei tai - baisi nelaimė. Tada imamasi ne kasdienių darbų, o darbų dėl veiklos tęstinumo. Taip, tai yra papildoma našta. Tačiau didžiausias klausimas - ar būtina užtikrinti rezervą 30-čiai dienų. Juk didelėje įmonėje tai būtų milžiniški kiekiai, reikėtų patalpų sandėliavimui. Svarbiausia ne sukaupti rezervą, o užsitikrinti tiekimą, ką įmonės šiandien ir daro", - „Vakaro žinioms" sakė M.Dubnikovas.

Beje, prievolė asmens sveikatos priežiūros įstaigoms kaupti asmens apsaugos priemonių atsargas būtų siejama su įstaigos licencijuojama asmens sveikatos priežiūros veikla. Įstaigai neturint atitinkamos rūšies, sąrašo, kiekio ir atitinkamam laikotarpiui būtinų priemonių, įstaigai nebūtų išduodama asmens sveikatos priežiūros veiklos licencija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net