Mažės biurokratijos nustatant negaliąnuotraukos (8)

2018 gruodžio mėn. 20 d. 11:12:41 Perskaitė 2213

Nuo sausio sumažės administracinė našta šeimos gydytojams ir pacientams nustatant negalią, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

 

Jei nustatant negalią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) prireiks gydytojo specialisto konsultacijos ar išvados, pacientą pas tokį specialistą NDNT galės siųsti tiesiogiai - nebereikės šeimos gydytojo siuntimo.

Šie pokyčiai įvyks SAM, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) bei NDNT sutarimu.

Už šias gydytojų specialistų paslaugas bus apmokama iš NDNT biudžeto, taigi bus taupomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tai yra vienas iš daugelio žingsnių, siekiant mažinti medikų administracinio darbo krūvį.

„Mūsų tikslas - sumažinti eiles pas gydytojus. Tad vis aktyvesnis įvairių informacinių sistemų naudojimas, informacijos mainai elektroniniu būdu ir yra viena iš priemonių, kaip sudaryti galimybes žmonėms greičiau pakliūti pas reikiamą specialistą. Ir pacientams reikės mažiau laiko gaišti tiesiog pernešant pažymas iš vieno specialisto kitam“, - sako ministras A. Veryga.

Per šiuos metus įgyvendinta ir daugiau priemonių, mažinančių šeimos gydytojų administracinę naštą. Kad pacientai galėtų mažiau laiko sugaišti gydymo įstaigose, pailgintas elektroninių nedarbingumo pažymėjimų ambulatoriškai gydomiems asmenims išdavimo terminas nuo 7 iki 30 kalendorinių dienų, o tam tikrais atvejais - iki 60 dienų (iki šiol buvo iki 10 dienų). Išplėtotos nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos - pacientai jau gali telefonu prasitęsti anksčiau paskirtų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus, gauti siuntimą pakartotiniams laboratoriniams tyrimams.

Per ateinančius metus šeimos gydytojų komandos pasipildys naujais nariais - asistentais, socialiniais darbuotojais, gyvensenos medicinos specialistais, perimsiančiais dalį gydytojų administracinio darbo. Taip pat bus išplėtotos slaugytojų kompetencijos: bendrosios praktikos slaugytojai būtinosios pagalbos atvejais galės pacientams skirti reikiamus vaistus, išplėstinės praktikos slaugytojai galės skirti ir išrašyti kai kuriuos receptinius nekompensuojamus vaistus.

Įdiegta elektroninė išankstinės registracijos sistema užtikrins paprastesnį pacientų srautų valdymą bei užkirs kelią registruotis pas tos pačios srities specialistus keletą kartų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net