„Maximos“ darbuotojai Kaune diagnozuotas koronavirusasnuotraukos (10)

2020 rugpjūčio mėn. 02 d. 18:53:52 Perskaitė 1209

Sekmadienį Kaune veikiančios „Maxima XXX“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas šeštadienį.

 

Liepos 15–30 dienomis darbuotoja atostogavo, o pirmąją darbo dieną po atostogų, liepos 31-ąją, darbe praleido vos vieną valandą ir artimo kontakto su niekuo neturėjo. Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia, darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Pramonės pr. 29, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus, sakoma pranešime.

„Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinė diena, kai darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 31 d. Tai buvo pirmoji jos darbo diena po atostogų, kurios prasidėjo liepos 15 d. Sugrįžusi po atostogų, darbuotoja darbe praleido ne ilgiau nei valandą, kai sulaukė skambučio iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Jie pranešė, kad darbuotojos svainiui, kurį ji pastaruoju metu slaugė, nustatytas koronavirusas. Centro atstovai darbuotoją informavo, kad ji taip pat turi atlikti testą dėl koronaviruso bei saviizoliuotis. Gavus šią informaciją, darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo. Mūsų žiniomis, šiuo metu ji jaučiasi gerai, kaip rekomenduota, yra savo namuose“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai, rugpjūčio 2 dieną vakarop, gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja vos per vieną valandą, kurią praleido darbe, neturėjo artimo kontakto su kolegomis darbe. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

„Maximos“ prekybos tinkle nuo vasario pabaigos laikomasi griežtesnių higienos reikalavimų: kelis kartus dažniau dezinfekuojami paviršiai, vežimėliai ir krepšeliai dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo, klientai prie įėjimų gali dezinfekuoti rankas ir naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, parduotuvėje saugų atstumą prie kasų ir prekystalių klientams žymi specialios linijos.

Pastarąjį kartą koronavirusas prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai buvo diagnozuotas šeštadienį. Virusu susirgo Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, esančios parduotuvės darbuotoja. Paskutinė diena, kai ši darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 30 d. Tądien darbuotoja pranešė kad jos vyro darbovietėje yra nustatytas koronaviruso atvejis. Tad darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo saviizoliacijai. Darbuotoja taip pat informavo, kad jos vyrui irgi atliktas testas dėl koronaviruso, jis buvo neigiamas. Prekybos tinklo žiniomis, šiuo metu ši darbuotoja jaučiasi gerai, ji yra namuose. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti 454 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai: 439 testai buvo neigiami, 13 – teigiamų. Penki darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – devyni. Šiuo metu dviejų darbuotojų testų atsakymų dar laukiama.

„Mūsų žiniomis, pirmoji diena, įsigaliojus reikalavimui prekybos centruose dėvėti veido kaukes, praėjo sklandžiai, incidentų ar nesklandumų neužfiksavome. Tačiau visiems svarbu prisiminti, kad dabartiniu metu esame atsakingi ne tik už savo, bet ir už šalia esančių žmonių saugumą. Tad savo klientus kviečiame būti sąmoningiems – parduotuvėse nepamiršti dėvėti veido kaukes. Savo ruožtu, mes stebime, kad klientai kaukes dėvėtų. Taip pat išlaikytų saugius atstumus, nesilankytų parduotuvėse, jei pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.). Šią tvarką prie įėjimo užtikrina apsaugos darbuotojai. Kiti mūsų parduotuvių darbuotojai taip pat gali geranoriškai įspėti, pavyzdžiui, jei klientas kaukę parduotuvės viduje nusiimtų. Tokiais atvejais, jei žmogus nesutiks laikytis šiuo metu šalyje galiojančių reikalavimų, mūsų darbuotojai turi teisę kviesti policijos pareigūnus dėl tvarkos pažeidimų. Neturintys kaukių gali jų įsigyti ne tik pakuotėmis, bet ir po vieną vienetą parduotuvių informacinėse kasose“, – dalinasi E. Dapkienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net