Lenkijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 50 tūkst.nuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 07 d. 12:31:57 Perskaitė 645

Lenkijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 50 tūkst. Kaip pranešė penktadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija, per pastarąsias 24 valandas infekuotųjų skaičius padidėjo 809. Tai – naujas paros prieaugio rekordas.

 

Atnaujintais duomenimis, nuo kovo 4 d., kai Lenkijoje buvo nustatytas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis, šalyje Covid-19 diagnozuotas jau 50 324 žmonėms, mirė 1 787 infekuotieji. Per praėjusius mėnesius buvo atlikta apie 2,4 mln. testų dėl koronaviruso.

Šiuo metu Lenkijos ligoninėse gydoma apie 1,9 tūkst. pacientų. Daugiau kaip 104 tūkst. žmonių laikosi saviizoliacijos reikalavimų. Visą pastarąją savaitę infekcijos plitimo sparta yra didelė ir sudaro 500-600 naujų atvejų per parą.

Siekdama užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Lenkijos vyriausybė kovo viduryje įvedė epidemijos režimą, kuris tebegalioja iki šiol. Svarbiausias reikalavimas yra laikytis 2 metrų socialinio atstumo.

Ketvirtadienį per spaudos konferenciją Lenkijos sveikatos apsaugos ministras Lukaszas Szumowskis pranešė, kad vyriausybė nusprendė vėl įvesti kai kuriuose šalies regionuose kaukių režimą ir apribojimus, kuriais siekiama užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Apribojimai atnaujinami 19-oje Didžiosios Lenkijos, Mažosios Lenkijos, Lodzės ir Silezijos vaivadijų regionų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net