Kinija teigia užsienio šalims pardavusi beveik 4 mlrd. medicininių kaukių ir kitų priemoniųnuotraukos

2020 balandžio mėn. 05 d. 17:02:29 Perskaitė 586

Kinija nuo kovo pradžios kitoms šalims, šiuo metu bandančioms suvaldyti koronaviruso plitimą, pardavė beveik 4 mlrd. medicininių kaukių.

 

Nors Kinijoje naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra itin nedaug, Pekinas nurodė šalies gamintojams didinti medicininių priemonių gamybą, koronaviruso pandemijos aukų skaičiui išaugus iki 60 000, o daugelyje pasaulio šalių trūkstant apsaugos priemonių.

Nuo kovo 1 d. Kinija į daugiau nei 50 šalių eksportavo 3,86 mlrd. medicininių kaukių, 37,5 mln. vienetų apsauginių drabužių, 16 tūkst. plaučių ventiliatorių ir 2,84 mln. COVID-19 testų, paskelbė Kinijos muitinės atstovė Jin Hai.

Ji pridūrė, kad šių prekių kaina iš viso siekia 10,2 mlrd. juanių (apie 1,33 mlrd. eurų).

Tiesa, keletas šalys, tarp jų – Nyderlandai, Filipinai, Kroatija, Turkija ir Ispanija, prakalbo apie iš Kinijos atvykstančias netinkamos kokybės priemones.

Praėjusią savaitę Nyderlandų vyriausybė atšaukė 600 000 iš 1,3 mln. kiniškų medicininių kaukių partijos dėl netinkamos kokybės.

Kinija savo ruožtu atrėžė, esą gamintas „aiškiai pasakė, kad kaukės nėra chirurginės“.

Ispanija taip pat sunaikino iš Kinijos atgabentus tūkstančius greitųjų koronaviruso testų, nes šie pasirodė esą nepatikimi.

Kinijos pareigūnai teigia, kad pranešimai apie netinkamos kokybės prekes „neatspindi visų faktų“.

„Iš tikrųjų yra įvairių faktorių, tokių kaip kitokie KInijos kokybės standartai ir naudojimo ypatumai. Netinkamas naudojimas taip pat gali sukelti abejonių dėl kokybės“, – sakė Prekybos ministerijos atstovė Jiang Fan.

Praeitą savaitę Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Hua Chunying ne kartą ragino Vakarų žiniasklaida nepolitikuoti ir „neaštrinti“ medicininių priemonių eksporto klausimo.

Pekinas tuo tarpu sugriežtino dėl koronaviruso eksportuojamų medicininių priemonių kokybės kontrolę. Dabar reikalaujama, kad eksportuojamų prekių kokybė atitiktų ne tik Kinijos, bet ir šalies, į kurią vežamos prekės, kokybės standartus.

Kinija taip pat padidino COVID-19 testų gamybos apimtis iki 4 mln. per dieną, informavo Nacionalinės medicinos produktų administracijos pareigūnas Zhangas Qi.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net