Kinija į koronaviruso epicentrą išsiuntė 450 karo medicinos darbuotojųnuotraukos

2020 sausio 25 18:32:00 Perskaitė 2082

Į mirtino koronaviruso protrūkio epicentru laikomą Uhano miestą Kinija išsiuntė 450 karo medicinos darbuotojų, iš kurių keletas turi patirties kovojant su ūminiu kvėpavimo takų sindromu (SARS) ir Ebolos virusu, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

 

Medikai, penktadienį į miestą atvykę kariniais orlaiviais, bus išsiųsti į ligonines, kuriose gydomi dideli kiekiai mirtinu virusu užsikrėtusių žmonių, rašo naujienų agentūra „Xinhua“.

Ėmusis šio žingsnio, centrinė šalies vyriausybė padidino savo įsitraukimą bandant suvaldyti šį virusą, jau pareikalavusį 41 žmogaus gyvybės. Šalyje šiuo metu yra užfiksuota dar 1,287 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Naujienų agentūra taip pat pranešė, kad Uhano ligoninėse, paskirtose kovoti su viruso protrūkiu, ėmė trūkti lovų, tad pradėta justi sveikatos krizę.

Tačiau šalies vyriausybė Uhane yra pradėjusi statyti ligoninę, skirtą specialiai virusu užsikrėtusiems žmonėms. Ją planuojama pastatyti per stebinančiai trumpą 10 dienų laikotarpį.

„Xinhua“ pranešė, kad karinę komandą sudaro kvėpavimo takų sveikatos, infekcinių ligų, ligoninių infekcijų kontrolės ir intensyvios terapijos ekspertai.

Ženklu, kad Uhano valdžia junta spaudimą, laikoma tai, jog Hubėjaus provincijos gubernatorius Jiang Chaoliangas penktadienį vykusiame susitikime sakė, kad Uhanas turi dėti „visas pastangas“ padidinti izoliacijos vietų ir lovų skaičių.

Anot pranešimo, paskelbto vyriausybės internetiniame puslapyje, ligoninės taip pat turi įsitikinti, kad pacientai būtų „priimami laiku“.

Kinija šalies mastu imasi priemonių atpažinti mirtiną virusą skrydžiuose, traukiniuose ir autobusuose

Kinija visos šalies mastu imasi priemonių, kuriomis bus siekiama atpažinti ir nedelsiant izoliuoti įtariamus mirtino koronaviruso atvejus traukiniuose, lėktuvuose ir autobusuose, nes mirusiųjų ir užsikrėtusiųjų žmonių skaičius pastaruoju metu staiga smarkiai padidėjo.

Ketinama įrengti tikrinimo stoteles, o keleiviai, įtariami susirgus pneumonija, bus „nedelsiant pervežami“ į medicinos centrus, pranešime sakė Nacionalinė sveikatos komisija (NHC).

Izoliavus įtariamus pacientus, traukiniai, lėktuvai ir autobusai turės būti dezinfekuojami.

Pranešime taip pat teigiama, kad „visi transporto departamentai“ turi „griežtai“ imtis prevencijos ir kontrolės priemonių, įtraukiant stebėjimo priemones oro uostuose, geležinkelių stotyse, autobusų stotyse ir uostuose.

Šios priemonės turės būti taikomos visose šalies transporto kryptyse, taip pat ir atliekant muitinės ir pasienio patikras.

NHC teigė, kad keleivius aptarnaujantis personalas turės dėvėti kaukes.

Transportą prižiūrinčios institucijos turės pateikti detales apie su užsikrėtusiuoju kontaktavusius asmenis, kaip, pavyzdžiui, šalia jo sėdėjusius keleivius.

Šie nurodymai galioja visoms šalies provincijoms ir regionams.

Visos vietovės turi sukurti „ekstremaliųjų situacijų valdymo planus“, į kuriuos turės būti įtraukiamas medicinos darbuotojų apmokymas.

Tokio pranešimo sulaukta aukų skaičiui pakilus iki 41 ir užsikrėtusiųjų skaičiui šoktelėjus iki beveik 1,3 tūkst.

Žiniasklaida: viruso paveiktame Kinijos mieste bus statoma antra nauja ligoninė

Kinijoje įsikūrusiame Uhano mieste, laikomame mįslingojo, į ūminį kvėpavimo takų sindromą (SARS) panašaus koronaviruso protrūkio epicentru, per „pusę mėnesio“ bus pastatyta antra nauja ligoninė, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Anot Kinijos laikraščio „People's Daily“, naujoje ligoninėje bus įrengta 1 300 lovų. Ši gydymo įstaiga taps jau antrąja tokia ligonine, naujai statoma Uhane, skirta kovoti su ligos protrūkiu – neseniai buvo paskelbta apie naujos ligoninės statymą, užtruksiantį vos 10 dienų.

Žiniasklaida: baiminantis mirtino viruso plitimo, Pekine bus draudžiamas keleivinių autobusų eismas

Kinija imasi dar vieno žingsnio, bandant sulaikyti dešimčių žmonių gyvybes pasiglemžusio koronaviruso plitimą – keleivius vežantiems autobusams bus uždrausta keliauti iš ir į Pekiną, šeštadienį pranešė valstybinė šalies žiniasklaida.

Anot valstybinio laikraščio „People's Daily“, dėl „epidemijos prevencijos ir kontrolės reikalavimų“, „visas keleivių gabenimas keliais“, nutiestais link Pekino ir iš jo, nuo sekmadienio bus draudžiamas.

Žiniasklaida: Pekinas draus vidaus ir užsienio turistų grupines ekskursijas

Kinija nebeleis tiek šalies vidaus, tiek užsienio turistams šalyje rengti grupines ekskursijas, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, vyriausybei toliau stiprinant pastangas pažaboti mįslingąjį koronavirusą, kuriuo šalyje jau yra užsikrėtę beveik 1,3 tūkst. žmonių.

Anot valstybinės televizijos CCTV, nuo pirmadienio bus sustabdytos visos užsienio grupinių ekskursijų paslaugos, įtraukiant viešbučių ir lėktuvo bilietų rezervavimą naudojantis Kinijos kelionių agentūromis. Televizija pranešė, kad šalies vidaus turistų grupėms keliauti uždrausta jau nuo penktadienio.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net