Kaune patvirtintas Denge karštligės atvejisnuotraukos (1)

2020 sausio mėn. 10 d. 16:29:41 Perskaitė 3392

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad per mėnesį iš Kauno asmens sveikatos priežiūros įstaigos gauta informacija apie du Denge karštligės atvejus, vienas iš jų jau patvirtintas, o dėl kito laukiama tyrimo rezultatų.

 

Vykdant atvejų epidemiologinę diagnostiką išsiaiškinta, kad ligoniai buvo išvykę į egzotines šalis, Maldyvus bei Paragvajų.

Denge karštligę sukeliančiu virusu galima užsikrėsti daugiau nei 100 šalių tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikoje, Amerikose, Pietryčių Azijoje, Vakarų Okeanijoje, Viduržemio Jūros regiono rytuose.

2018 m. Europoje užregistruota daugiau kaip 2 tūkstančiai Denge karštligės atvejų, susijusių su kelionėmis. Lietuvoje per metus užregistruoti 5 šios ligos atvejai.

Denge karštligė yra virusinė liga, kurią platina įgeldami Denge virusu užsikrėtę uodai. Liga gali pasireikšti įvairiais simptomais. Dažnai ligos sunkumas ir baigtis yra nenuspėjama. Dauguma pacientų (40-80 proc.) savaime pasveiksta patyrę lengvų, dažnai panašių į peršalimą, simptomų, pavyzdžiui, pykinimą, vėmimą, bėrimą ir skausmą. Tačiau nedidelei daliai pacientų liga progresuoja iki sunkios formos.

Ligos eigai būdingos dvi bangos, po kurių sveikata trumpam pagerėja. Liga retai užtrunka ilgiau nei 10 dienų, tačiau sveikimas būna ilgas. Specifinio gydymo nėra.

Ligos slaptasis periodas trunka 3-14 d. Pagrindinis užsikrėtimo kelias - uodo įgėlimas, tačiau pernai pirmą kartą aprašytas užsikrėtimas Denge lytinio kontakto metu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net