Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.nuotraukos (3)

2021 sausio 16 14:05:00 Perskaitė 460

Vilniaus savivaldybė iki sausio 31 dienos pratęsė kalio jodido tablečių dalijimą vaistinėse. Apie 62 proc. vilniečių jau atsiėmė nemokamai vaistinėse dalijamas šias tabletes.

 

Jodo tabletės skirtos apsaugoti skydliaukę nuo galimo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, tad jų nereiktų vartoti be reikalo, svarbu vadovautis kartu išduodamomis instrukcijomis.

Vaistinėse, pagal e. receptą, išduodama dviem paroms reikalinga kalio jodido dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant.  3–12 metų vaikams yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Kalio jodidą, atsitikus branduolinei nelaimei, reikėtų suvartoti per kelias valandas nuo gauto pranešimo. Jis efektyviausias, kai suvartojamas per 2–8 valandas vos pasklidus į aplinką radioaktyviam jodui.

Iki šiol tablečių neatsiėmę vilniečiai, arba iki 2021 m. naujai deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje, kviečiami suskubti ir atsiimti prevenciškai dalijamus preparatus per sausį. Elektroniniai receptai išrašyti automatiškai, todėl į gydymo įstaigas eiti nereikia. Ir gruodį savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę gyventojai jau gali atsiimti jodo tabletes vaistinėse. 

Tabletės dalijamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gauna vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Esant karantinui, Vilniaus miesto savivaldybė siūlo kalio jodidą atsiimti vykstant į vaistinę kitų būtinųjų dalykų, planuojant apsilankymą, kad būtų išlaikyti saugumo reikalavimai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net