„Johnson & Johnson“ vakcina labai veiksminga prieš sunkius COVID-19 atvejusnuotraukos (13)

2021 vasario 24 18:46:00 Perskaitė 958

„Johnson & Johnson“ įmonės vakcina yra labai veiksminga prieš sunkius COVID-19 ligos atvejus, taip pat ir prieš Pietų Afrikos Respublikos bei Brazilijos atmainų koronaviruso sunkius atvejus, rodo trečiadienį JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) paskelbti dokumentai.

 

Per didelio masto klinikinius tyrimus nustatyta, kad „Johnson & Johnson“ vakcinos efektyvumas prieš sunkius ligos atvejus JAV siekia 85,9 proc., PAR – 81,7 proc., Brazilijoje – 87,6 proc.

Nepriklausoma FDA ekspertų grupė penktadienį susitiks aptarti šios vakcinos efektyvumą, po to administracija gali patvirtinti „Johnson & Johnson“ vakcinos naudojimą.

Jei būtų patvirtinta, „Johnson & Johnson“ vakcina taptų jau trečiąja JAV kovai prieš pandemiją naudojama vakcina.

Ekspertai tikina, kad ši vakcina yra itin svarbi, nors jos efektyvumas prieš vidutinio sunkumo COVID-19 atvejus yra mažesnis nei „Pfizer“ arba „Moderna“ įmonių vakcinų, kurios jau patvirtintos JAV.

„Vakcina efektyviai užkirto kelią COVID-19 pagal platesnį ligos apibrėžimą ir sunkesnei ligos formai, įskaitant COVID-19, kai reikalinga medicininė intervencija, visais atvejais, praėjus 14 dienų po vakcinacijos“, – teigiama naujosios FDA ataskaitos santraukoje.

Nors PAR, kur tyrimo metu dominavo B.1.3.5 atmainos koronavirusas, apskritai fiksuojamas mažesnis vakcinos efektyvumas, vis dėlto JAV, PAR ir Brazilijoje užfiksuotas panašus efektyvumas prieš sunkius, kritinius COVID-19 atvejus“, – teigiama santraukoje.

„Johnson & Johnson“ vakcina yra vienos dozės vakcina, ji taip pat laikoma šaldytuve, o ne itin žemoje temperatūroje, kaip „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos, tad ją lengviau transportuoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net