Ispanijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 15 tūkst., bet premjeras reiškia optimizmąnuotraukos

2020 balandžio mėn. 09 d. 13:45:53 Perskaitė 405

Ispanija ketvirtadienį pranešė apie 683 naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukas, ir bendras mirčių skaičius šalyje padidėjo iki 15 238, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija, praneša agentūra „Reuters“.

 

Patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius Ispanijoje nuo trečiadienio išaugo nuo 146 690 iki 152 446, tačiau ketvirtadienį Ispanijos premjeras Pedras Sanchezas optimistiškai kalbėjo apie savo šalies kovą su koronaviruso infekcijos protrūkiu ir vilties teikiančius ženklus.

Prieš balsavimą parlamente dėl nepaprastosios padėties Ispanijoje pratęsimo iki balandžio 26 d. kalbėjęs P. Sanchezas teigė, kad priemonės, kurių šalis ėmėsi kovoje su COVID-19, padėjo išsaugoti daugybę gyvybių ir smarkiai sumažinti naujų užsikrėtimo atvejų augimą – nuo 22 proc. per parą iki 4 proc. Vis dėlto premjeras įspėjo, kad svarbu visiems išlikti budriems, o „nepaprastoji padėtis yra svarbi priemonė, siekiant apsaugoti piliečių gyvybes ir sveikatą“.

„Yra neabejotinų įrodymų, kad nepaprastoji padėtis veikia“, – teigė P. Sanchezas ir pridūrė, kad statistiniai duomenys pradeda teikti vilties.

Ispanija yra viena iš labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių pasaulyje ir priemonės, kurių ėmėsi ši šalis, yra vienos iš griežčiausių Europoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net