Išaiškinti maisto papildų sudėties neatitikimai

2012 kovo mėn. 01 d. 10:16:31 Perskaitė 1942

Sustabdyta prekyba maisto papildais "Super Cal 500 Mag 250 Zinc 15 su vit. D3". Tokį sprendimą priėmė Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nustačiusi, kad cinko ir vitamino D3 kiekiai buvo mažesni, nei nurodyta gamintojo.

Kiekybiniai cinko ir vitamino D3 neatitikimai gamintojo deklaruojamiems rodikliams nustatyti ištyrus papildų mėginį laboratorijoje. Tirtame mėginyje cinko rasta 9,84 mg/tabl., vitamino D3 - 1,72 mg/tabl., kai cinko turėjo būti ne mažiau kaip 13 mg, o vitamino D3 - 2,31 mg.

VMVT sustabdė maisto papildų "Super Cal 500 Mag 250 Zinc 15 su vit. D3" platinimą ir atliko patikrinimą šiuos papildus importavusioje UAB "Biosola". Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė pirko 1,2 milijono tablečių šių maisto papildų iš anglų firmos "International Health Solutions Ltd", kurias sufasavo pakuotėmis po 30 ir 100 tablečių ir išplatino vaistinių tinklams.

VMVT įpareigojo UAB "Biosola" per 10 dienų pateikti minėtų papildų veikliųjų ir pagalbinių medžiagų bei komponentų kokybės pažymas. Įmonė savo ruožtu įsipareigojo pateikti informaciją apie maisto papildų perženklinimą.

VMVT viršininko pavaduotojos Vaidos Barkovskienės teigimu, nėra patvirtinta, kad mažesni cinko ar vitamino D kiekiai kenktų žmonių sveikatai, tačiau vartotojai neturi būti klaidinami.

"UAB "Biosola" išsiuntė informaciją didmeninėms platinimo įmonėms bei vaistinėms dėl laikino prekybos šiais papildais sustabdymo, likučiai rinkoje skaičiuojami. Nuodugniai ištyrus ir perženklinus šiuos produktus, jais vėl bus leista prekiauti", - sakė V. Barkovskienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net