Honkongas koronaviruso protrūkį skelbia „ekstremalia“ problemanuotraukos

2020 sausio mėn. 25 d. 14:05:39 Perskaitė 1246

Honkongas šeštadienį pranešė, kad mįslingojo koronaviruso protrūkis yra skelbiamas „ekstremalia“ problema – tai yra aukščiausio lygmens saugumo įspėjimas, kurio vyriausybė ėmėsi norėdama sumažinti viruso išplitimo riziką.

 

„Šiandien skelbiu, kad reagavimo lygis yra pakeičiamas į ekstremalų“, – reporteriams sakė miesto vadovė Carrie Lam.

Neseniai iš Davoso grįžusi C. Lam šeštadienio rytą surengė skubius susitikimus su sveikatos pareigūnais, kadangi kai kuriose miesto vietovėse vadovės administracija sulaukė kritikos dėl atsako į kilusią situaciją.

Iš penkių Honkonge užfiksuotų užsikrėtimo atvejų keturi asmenys į miestą atkeliavo naudojantis neseniai įrengtu greitaeigių traukinių terminalu, miestą jungiančiu su žemynine Kinija.

Dėl šios priežasties sulaukiama vis daugiau prašymų apriboti ar net nutraukti visas keliones iš žemyninės Kinijos, kuri išlieka viruso protrūkio epicentru – virusas šalyje nusinešė 41 žmogaus gyvybę.

Šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje C. Lam sakė, kad kol nebus paskelbta kitaip, yra nutraukiami visi skrydžiai ir traukinių reisai iš Uhano miesto.

Šiu metu dar nėra paskelbta apie transporto apribojimus, taikomus kitiems Kinijos miestams, tačiau visiems iš žemyninės Kinijos atvykstantiems asmenims teks pasirašyti sveikatos deklaracijos formą.

Mokyklos ir universitetai, dabar atostogaujantys Naujųjų Mėnulio metų proga, bus uždaryti iki vasario 17-osios. Virtinė viešųjų renginių, įtraukiant ir Naujųjų metų iškilmes bei kitą mėnesį turintį vykti maratono bėgimą, bus atšaukti.

„(Honkonge) iki šiol nesame susidūrę su rimtomis ir plačiai išplitusiomis infekcijomis, tačiau dabartinę situaciją priimame rimtai ir tikimės epidemijai užbėgti už akių“, – teigė C. Lam.

„Turime susivienyti, kad galėtume užkirsti kelią šiai ligai ir galėtume ją kontroliuoti“, – pridūrė miesto vadovė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net