Greitasis testas gali supainioti COVID-19 su paprastu gripu?nuotraukos (9)

2020 rugsėjo 29 09:08:28 Perskaitė 1759

Nors pats sergamumo gripu pikas pastebimas žiemos mėnesiais, jo aktyvumas gali prasidėti jau ankstyvą spalį ir tęstis iki gegužės pabaigos. Todėl specialistai ragina skiepytis jau dabar.


Kasmet 20 proc. vaikų ir 5 proc. suaugusiųjų perserga gripu. Ligos svarbą lemia tai, kad ji sukelia sunkias komplikacijas ar net mirtį. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje pastebima gripu sergančiųjų skaičiaus augimo tendencija.

Tačiau šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas koronavirusui. Į „Vakaro žinių" redakciją paskambinęs pareigūnas, pasakojo prieš kelias dienas buvęs nusiųstas tikrintis greituoju testu dėl COVID-19. Pasak jo, net tyrimą atlikęs specialistas juokėsi, jog testai niekam tikę, be to, jei žmogus sirgs gripu, testas gali parodyti ir teigiamą COVID-19 rezultatą.

Ar iš tikrųjų galimi tokie greitųjų testų suklydimai?

Infektologas, profesorius Alvydas Laiškonis tokią galimybę paneigė: „Žmonės painioja du dalykus. Greitieji testai ligos nerodo. Jie rodo jau persirgtą Covid-19 infekciją. O gripo virusas su COVID-19 virusu jokios giminystės neturi. Tai yra mitas.

Be to, kol kas Lietuvoje susirgimų gripu dar nėra.

Laukiant gripo, reikėtų pasiskiepyti ir nuo plaučių uždegimo. Apie pastarąjį skiepą žmonės labai mažai girdėję, nors vyresniems žmonėms plaučių uždegimas yra labai pavojingas. Vyresni nei 65 metų gyventojai, taip pat sergantys onkologinėmis, širdies, plaučių ligomis yra skiepijami nemokamai. Tik šeimos gydytojai juos ne visada informuoja."

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net