Epidemiologė: savaitės pabaigoje galima tikėtis lūžionuotraukos (1)

2020 lapkričio 26 14:50:14 Perskaitė 640

Specialistai teigia įžvelgiantys teigiamus ženklus slopinant COVID-19 plitimą Lietuvoje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Gretos Gargasienės teigimu, jau šios savaitės pabaigoje galima tikėtis lūžio suvaldanti pandemiją.


„Specialistų manymu eksponentinio augimo - dvigubėjimo atvejų - mes neturime, kaip turėjome prieš tai. Tai yra geras ženklas. Susirgimų kreivė nors dar šiek tiek ir kyla, tačiau, ji yra pasekmė tos situacijos ir to atsipalaidavimo, kurį turėjome dar iki karantino", - ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje teigė G. Gargasienė.

„Pats karantinas, kaip terminas reiškia 40 dienų, kada galime tikėtis rezultato ar esminio efekto. O šiandien Lietuva gyvena 20 karantino dieną, todėl šios savaitės pabaigoje galima tikėtis lūžio. Bet vertinti efekto rezultatus dar nėra pats tinkamiausias laikas, nes dar nėra praėjusios 40 dienų", - pridūrė ji.

Pasak NVSC specialistės, yra teigiamų pokyčių ir žvelgiant į COVID-19 protrūkių struktūrą.

„Nebeturime COVID-19 protrūkių susijusių su laisvalaikio vietomis. Priminsiu, kad per rugsėjį ir spalį fiksavome tikrai didelius protrūkius su ledo ritulio, šokio studijomis, sporto klubais, tad šiuo metu tokių protrūkių neberegistruojame", - informavo G. Gargasienė.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net