D.Razmuvienė: 30 ugdymo įstaigų registruoti 43 koronaviruso atvejainuotraukos (2)

2020 rugsėjo 14 13:47:59 Perskaitė 1260

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė pateikė informaciją apie koronavirusinės infekcijos plitimą ugdymo įstaigose. NVSC duomenimis, šiuo metu 30 ugdymo įstaigų registruoti 43 COVID-19 atvejai, saviizoliacijoje - 561 asmuo.


„Registruota 30 ugdymo įstaigų ir viso tose 30 įstaigų 43 COVID-19 infekcijos atejų. Iš jų 34 vaikai, iš 34 vaikų 2 ikimokyklinio amžiaus, 6 - ugdymo procese dalyvaujantys asmenys ir 3 darbuotojai, kurie tiesioginio kontakto su vaikų ugdymo procesu neturi", - pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje spaudos konferencijoje informavo NVSC gydytoja epidemiologė D.Razmuvienė.

„Iš viso sąlytį su susirgimais 30 ugdymo įstaigų turi 561 asmuo, jie yra izoliuoti. Vienoje iš Vilniaus Gabijos progimnazijos klasių fiksuotas plitimas", - pridūrė ji.

D. Razmuvienė akcentuoja, kad iki šiol plitimas ugdymo įstaigoje nebuvo fiksuotas. Vilniaus Gabijos progimnazija yra pirmoji ugdymo įstaiga, kurios viduje plinta koronavirusas, mokykloje COVID-19 užsikrėtę 8 asmenys, akcentavo gydytoja epidemiologė. NVSC duomenimis, Vilniaus Gabijos gimnazijoje yra izoliuoti 100 mokinių ir apie 20 mokytojų.

„Židinys yra izoliuotas, visi kontaktai yra surinkti, žinomi. Aišku, viskas priklausys nuo to, kaip 100 izoliuotų mokinių, 20 mokytojų vykdys prievolę teisingai izoliuotis, kad neatsirastų antrinis plitimas nuo tų, kurie izoliuojasi", - akcentavo D. Razmuvienė.

„Bet dabartiniu metu židinys yra suvaldytas, į kitas klases neplinta, kol kas situacija yra tikrai valdoma, panikos nėra, baimės nėra. Kaip ir minėjome, tokia situacija, be abejonės, bus registruojama ir kitose ugdymo įstaigose", - sakė ji.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net