Didžiausias sergamumas gripu ir peršalimo ligomis - Klaipėdojenuotraukos

2019 vasario mėn. 11 d. 16:16:01 Perskaitė 476

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę Lietuvoje sumažėjo.

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šeštąją metų savaitę, vasario 4-10 dienomis, bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo 159,9 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau - 182,7 atvejo.

Mažiausiai į medikus dėl minėtų ligų praėjusią savaitę gyventojai kreipėsi Utenos apskrityje, daugiausiai - Klaipėdos apskrityje.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 355 asmenys, iš kurių - 47 vaikai iki 2 metų. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 20 žmonių, iš kurių - 11 vaikų ir 9 suaugę asmenys. Ligoninėje gydytos 5 nėščiosios.

2018-2019 m. gripo sezonu užregistruota 18 mirties nuo gripo atvejų.

Šiuo metu gripo epidemiją yra paskelbusios 31 savivaldybė iš 60.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų minėtų ligų atvejų.

Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Pajutus pirmuosius gripo simptomus, medikai rekomenduoja neužsiimti savigyda ir nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net