„Biontech" ir „Pfizer" taip pat pateikė paraiškas dėl vakcinos registracijosnuotraukos (2)

2020 gruodžio 01 13:51:13 Perskaitė 583

Vokiečių įmonė „Biontech" ir JAV farmacijos milžinė „Pfizer" pateikė paraišką Europos vaistų agentūrai (EMA) dėl vakcinos nuo koronaviruso registravimo Europos Sąjungoje (ES). Paraiška pateikta pirmadienį, pranešė „Biontech" ir „Pfizer". Pirmadienį atitinkamą paraišką EMA agentūrai pateikė ir amerikiečių koncernas „Moderna".

 

EMA dabar paraiškas vertins. Kiek tai užtruks, neaišku. Jei agentūra rekomenduos sąlyginę  registraciją, vakcina gali būti pradėta naudoto jau gruodį, pranešė „Biontech". Galutinį sprendimą priims Europos Komisija, kuri paprastai vykdo EMA rekomendacijas. „Biontech" paskelbė, kad iš karto po registracijos galės pradėti pirmųjų vakcinų tiekimą. „Biontech"/"Pfizer" ir „Moderna" sąlyginės vakcinos registracijos paprašė ir JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA).

„Biontech"/"Pfizer" vakcina, kurios pavadinimas yra BNT162b2, suteikia 95 proc. apsaugą nuo Covid-19, parodė virtinė išsamių bandymų. Vakcina veiksminga visoms amžiaus grupėms, jokių rimtų šalutinių poveikių praktiškai nestebėta. Apsauga vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms siekia per 94 proc.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net