Baltieji rūmai sunerimo dėl plintančių beždžionių raupųnuotraukos

2022 liepos 25 16:30:00

Jungtinių Amerikos Valstijų valdžia kreipėsi į tarptautinę bendruomenę ragindama suderinti kovos su beždžionių raupais priemones. Atitinkama informacija patalpinta oficialioje Baltųjų Rūmų svetainėje.

 

Kreipimasis buvo parengtas reaguojant į tai, kad Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) plintančius beždžionių raupus paskelbė tarptautinio mąsto ekstremaliąja situacija. Baltųjų Rūmų pandeminių klausimų koordinatorius, gydytojas Radžas Pandžabis (Raj Panjabi) PSO pranešimą įvardino kaip „raginimą imtis priemonių ir užkirsti kelią tolesniam šio viruso plitimui".

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracija jau patvirtino kovos su minėta liga Amerikos teritorijoje strategiją. R.Pandžabis patikslino, kad pagrindinė numatyta priemonė yra vakcinų pirkimų bei gamybos apimčių didinimas ir kaip galima platesnis preparatų paskirstymas po šalį.

Kiek anksčiau PSO vadovas Tedrosas Adanomas Gebreyesusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) paskelbė beždžionių raupus ekstremaliąja, daug nerimo tarptautiniu mastu sveikatos apsaugos srityje keliančia, situacija.

„PSO vertinimu, globalia apimti beždžionių raupų keliamas pavojus yra vidutinio lygio, išskyrus Europą, kurioje raupų plitimo riziką vertiname kaip aukštą", - patikslino PSO vadovas.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net