A.Verygos statistika: Lietuvoje praėjusią parą patvirtinti 603 nauji koronaviruso infekcijos atvejainuotraukos (10)

2020 spalio 25 22:55:24 Perskaitė 1677

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 603 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Bendras koronaviruso atvejų skaičius pasiekė 10 184, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Mirė dar penki žmonės.

 

Nei NVSC, nei Sveikatos apsaugos ministerija nepraneša, kiek praėjusią parą žmonių negalėjo gauti būtinosios pagalbos, kiek gyventojų mirė nuo kitų ligų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos sekmadienio ryto duomenimis, COVID-19 infekcijos sukelta liga tebeserga 5740 asmenų, pasveiko – 4073.

Nuo koronaviruso infekcijos mirė 134 žmonės, o 46, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių. Izoliacijoje šiuo metu yra 31 525 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 375 įvežtiniai atvejai.

Praėjusią parą ištirti 5266 ėminiai, o iš viso ištirtas 951 701 ėminys.

Šią savaitę, nuo spalio 19 iki 25 dienos įskaitytinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Ministro atstovė: koronaviruso atvejų skaičius rytą buvo netikslus, nes NVSC trūksta žmogiškųjų išteklių

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) sekmadienio vakarą patikslinus koronaviruso atvejų, nustatytų per praėjusią parą, skaičių, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė teigia, kad rytą skelbta statistika buvo netiksli ir negalutinė, nes NVSC trūksta žmogiškųjų išteklių.

„Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje didėja. Jam augant, vis labiau jaučiamas žmogiškųjų išteklių trūkumas ne tik NVSC, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM). Šios dienos situacija – vienas iš to pavyzdžių, kai jaučiamas darbo rankų stygius. Kolegos iš NVSC sekmadienio rytą norėjo įprastu laiku išleisti kasdienę statistiką ir išleido negalutinę“, – paaiškino L. Bušinskaitė.

Pasak sveikatos apsaugos ministro atstovės spaudai, į informacines sistemas nebuvo iki galo suvesti ir apdoroti šeštadienį patvirtinti COVID-19 atvejai. Dėl to, pranešė L. Bušinskaitė, buvo nuspręsta vakare išleisti patikslintą informaciją apie naujų viruso atvejų skaičių.

Pažymima, kad vakare paviešinta statistika yra reali ir tiksli. Gyventojai taip pat prašomi suprasti epidemiologų darbą.

„Labai prašome kantrybės ir supratingumo. Čia dirba žmonės, kurie yra pavargę ir nebespėja atlikti darbų. Tikimės, kad NVSC bent kiek situaciją palengvins keliasdešimt kariškių, kurie atėjo į pagalbą. Jie jau yra apmokyti, tikimės, kad jiems pavyks tinkamai atlikti bent pirmines atvejų analizes, apklausti žmones, nes tuomet dalis krūvio nusiimtų“, – sakė L. Bušinskaitė.

„Į pagalbą NVSC pasitelkiama ir daugiau savanorių, pavyzdžiui, organizacija „Stiprūs kartu“ taip pat padės, derinamos detalės. Žinoma, ieškosime ir daugiau pagalbos ne tik į NVSC, bet ir į SAM“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministro A. Verygos atstovė.

Primename, kad sekmadienio rytą buvo pranešta apie 415 naujų koronaviruso atvejų šalyje. Vis dėlto pavakarę informacija patikslinta ir pranešta, kad per paskutinę parą Lietuvoje buvo užfiksuoti 603 nauji COVID-19 atvejai.

A. Veryga: koronaviruso atvejų daugės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad koronaviruso atvejų skaičiai artimiausiomis dienomis tik augs. Pasak jo, jei žmonės nesusitelks ir toliau nesilaikys saugumo priemonių, gerėjančios statistikos Lietuvoje nereikėtų tikėtis.

„Skaičiai, žinoma, ir toliau augs, jei neprisėsime uodegos ir toliau norėsime šventes švęsti, kaip matyti per televizijų reportažus. Jie negali neaugti, jei mes visur lakstome (...) Jei žmonės nesilaikys priemonių, skaičiai augs. Jeigu matysime tokius vaizdus, kurie yra Lenkijoje, kai žmonės protestuoja bei vyksta susirėmimai su policija, skaičiai augs. Jeigu susitelksime kaip pavasarį ir pradėsime atsakingai elgtis, tai jie sustos ir pradės mažėti“, – sakė A. Veryga.

Pasak jo, visuotinio karantino Lietuvoje nereikia.

„Nebūtinai reikia visuotinio karantino, nes yra savivaldybių, kur labai maži skaičiai. Tai kam tą karantiną ten skelbti, kur žmonės atsakingai elgiasi ir gyvena gyvenimą šiek tiek ramesnį. O situacija, kur yra iš tiesų sudėtinga, taip, karantino tikrai reikia“, – sakė jis.

Pirmadienį Vyriausybė svarstys dėl karantino įvedimo Vilniaus bei Kauno miestuose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net