A.Veryga: vaikams iki dvejų metų kaukių dėvėti nereikianuotraukos

2020 balandžio mėn. 10 d. 14:44:21 Perskaitė 1410

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informuoja, kad vaikams iki dvejų metų kaukių dėti nereikia, nes burnos ir nosies apdangalai gali apsunkinti jų kvėpavimą.

 

„Noriu patikslinti iš sveikatos priežiūros specialistų gautą tokią žinutę, kad vaikams iki dvejų metų kaukių dėti tikrai nereikia, – jiems yra rizika vaikščioti su tokiu burnos ir nosies uždangalu, nes gali būti labai sudėtinga kvėpuoti“, – nuotolinėje Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, kaukės nebūtinos ir turintiems negalią ar elgesio sutrikimų vaikams.

„Neabejojame, kad pareigūnai į šias situacijas žiūrės labai lanksčiai, tiesiog būkime sąmoningi, pirmiausiai suaugusieji kaukes dėvėkime, o su vaikais būkime lankstūs“, – ragino A. Veryga.

„Jeigu nėra galimybės išvengti intensyvesnio kontakto ir matote, kad vaikai susidurs su grupe kitų vaikų, kur gali būti bendravimas, tai tiesiog į tokias vietas nevykite ir pasistenkite, kad vaikai tokiose situacijose neatsidurtų“, – pridūrė jis.

A. Veryga akcentuoja, kad nebūtinai turi būti dėvimos chirurginės veido kaukės arba respiratoriai, pasak ministro, tai gali būti ir pasiūta ar nusipirkta kaukė, skarelė arba šalikas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net