A.Veryga pripažino sistemines sveikatos sektoriaus problemasnuotraukos (2)

2020 balandžio 29 13:06:21 Perskaitė 1995

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad koronaviruso pandemija atvėrė daug problemų, egzistuojančių sveikatos priežiūros sektoriuje. Vis dėlto ministras išreiškė viltį, kad skaudžios pamokos bus išmoktos, o problemos bus pamatytos ne tik ministerijoje, tačiau ir regionuose.

 

„Virusas išryškino sisteminių problemų. (...) Jei kalbėtume bendrai, panašu, kad buvome primiršę infekcijų kontrolę ir anksčiau su įstaigomis turėjome rimtų diskusijų dėl hospitalinių infekcijų. Panašu, kad tas požiūris į ministerijos raginimus ir ekspertų rekomendacijas nebuvo labai rimtas. Dabar visos šitos problemos atsiskleidė pačiu skausmingiausiu būdu“, – trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje pripažino A. Veryga.

Jo teigimu, pokyčiai sveikatos sektoriuje, kuriuos siūlė ministerija, medikų ar regionuose esančių mažesnių gydymo įstaigų bendruomenių neretai būdavo priimami nepalankiai.

„Diskusijos dėl personalo darbo keliose gydymo įstaigose: tam tikros deklaracijos, pasirašytos su profsąjungomis, irgi buvo skausmingai priimtos bei kai kurių grupių labai kritikuojamos. Čia ir yra tos sisteminės problemos. Galų gale paslaugų organizavimas, kai „iškrenta“ kuri nors gydymo įstaiga ir tuos srautus tenka perimti didesnėms regiono gydymo įstaigoms – vėlgi yra iliustracija, kad mūsų siūlytas gydymo įstaigų tinklas būtų leidęs visų šitų problemų išvengti. Vadovai jau tada būtų galėję daug efektyviau planuotis srautus, sudaryti darbo pamainas ir panašiai“, – teigė A. Veryga.

Ministras tuo pačiu išreiškė viltį, kad vis dėlto problemos, kurias išryškino pandemija, bus išspręstos, o pamokos – išmoktos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net