Artimiausiu metu planuojama sujungti Kauno klinikinę ligoninę ir Respublikinę Kauno ligoninęnuotraukos

2019 gruodžio mėn. 02 d. 13:57:39 Perskaitė 3398

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), artimiausiu metu planuojama sujungti Kauno klinikinę ligoninę ir Respublikinę Kauno ligoninę.

 

Šie pokyčiai, pasak SAM poranešimo, leis užtikrinti ir efektyvesnį pacientų srautų paskirstymą, norint patekti pas konkrečius gydytojus specialistus, kad žmonėms nereikėtų ilgai laukti eilėse. Be to, prognozuoja, kad ilgainiui tai leis taupyti administracines išlaidas, o sutaupytas lėšas nukreipti pacientų gydymo kokybei gerinti, darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Kaunas gali tapti pirmuoju ir vieninteliu dideliu miestu, kuriame sistemiškai peržiūrėta ir sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra. Sukurta stipri gydymo įstaiga, pasak pranešimo, ateityje galėtų būti regioniniu sveikatos centru, prie kurio galėtų jungtis gretimų rajonų gydymo įstaigos.

Be to, tai taptų rimtu pagrindu ateityje planuoti ir tikėtis Europos Sąjungos (ES) investicijų, pagrindinį dėmesį sutelkiant į sveikatos paslaugų kokybę, saugumą ir efektyvumą, sveikatos specialistų kompetencijų stiprinimą.

Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas primena, kad panašus modelis jau ne pirmus metus sėkmingai veikia Kauno mieste: visos šio miesto gydymo įstaigos, teikiančios pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, buvo sujungtos į bendrą paslaugų teikėjų tinklą.

Respublikinės Kauno ligoninės direktorė Diana Žaliaduonytė sako, kad dviejų panašias paslaugas teikiančių ligoninių sujungimas yra neabejotinas sveikatos sistemos pažangos žingsnis, nes bus galima atsisakyti dubliuojančių ligoninių paslaugų, koncentruojant jas vienoje vietoje.

Šių dviejų ligoninių reorganizacijai pritarė vieno iš Kauno klinikinės ligoninės dalininkų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) – Taryba. Artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerija inicijuos šio klausimo svarstymą Vyriausybėje, po to dalininkų susirinkimuose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net