Trys šalies aukštosios mokyklos priklausys pirmiesiems Europos universitetų aljansamsnuotraukos (1)

2019 birželio mėn. 27 d. 16:02:26 Perskaitė 921

Vilniaus ir Klaipėdos universitetai, taip pat Kauno technologijos universitetas tampa pirmųjų Europos universitetų aljansų nariais.

 

Apie aljansus paskelbė Europos Komisija, nurodydama, kad šia iniciatyva siekiama gerinti Europos aukštojo mokslo kokybę ir didinti jo patrauklumą, taip pat padidinti studentų bei darbuotojų mobilumą, skatinti įtrauktį ir konkurencingumą.

Pasak pranešimo, iš 54 gautų paraiškų buvo atrinkta 17 Europos universitetų aljansų, kuriuos sudaro 114 aukštųjų mokyklų iš 24 Europos valstybių. Remtasi vertinimu, kurį atliko Europos Komisijos paskirti 26 nepriklausomi išorės ekspertai, tarp jų buvo ir rektorių, profesorių, mokslo darbuotojų.

Europos universitetų aljansai taps tarpuniversitetiniais centrais, kuriuose studentai, doktorantai, mokslininkai, aukštųjų mokyklų darbuotojai galės netrukdomai judėti. Bus sutelktos ekspertinės žinios, platformos bei ištekliai ir parengtos bendros mokymo programos arba moduliai, apimantys įvairias disciplinas. Šios mokymo programos bus labai lanksčios ir suteiks studentams galimybę pagal individualius poreikius rinktis, ką, kur ir kada studijuoti bei gauti Europos mokslinį laipsnį.

Naujajame ilgalaikiame 2021–2027 m. ES biudžete Europos Komisija pasiūlė visiškai išplėtoti Europos universitetų aljansų iniciatyvą pagal programą. Iš viso pirmiesiems 17-ai Europos universitetų aljansų numatyta skirti iki 85 mln. eurų. Per artimiausius trejus metus kiekvienam aljansui bus skirta iki 5 mln. eurų, kad jie galėtų įgyvendinti savo planus, o kitos ES aukštosios mokyklos sektų jų pavyzdžiu. Bus stebima jų pažanga.

Tikima, kad Europos universitetai prisidės ir prie tvarios regionų, kuriuose jie įsteigti, ekonominės plėtros. Kadangi glaudžiai bendradarbiaus su bendrovėmis, savivaldos institucijomis, drauge spręsdami tuose regionuose kylančius uždavinius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net