respublika.lt

Studentai nenori atidirbti už mokslą - straipsnio komentarai:

 • močiutė 2019 birželio mėn. 27 d. 10:28:45

  apie kokius specialistus kalbame-geografiją baigęs ilgai ieškojo kur Brazilija...

 • Re 2019 birželio mėn. 25 d. 17:13:11

  Kaip as suprantu-studijavai uz mokesciu moketoju pinigus,tai arba atidirbk arba grazink pinigus-ir laisvas.

 • Moksleiviai ir studentai 2019 birželio mėn. 24 d. 00:08:23

  nenori mokytis, nori tik atestato/diplomo. o vėliau nenori dirbti. Kuo greičiau, be „biurokratinio vilkinimo”, be kėlimosi iš kurso į kursą. Vėliau jie nenori atidirbti už diplomą, nes jiems viskas turi būti nemokamai ir be jų asmeninių pastangų. T.y., jie nori gauti, naudoti, bet nenori duoti. Savo savybėmis tokie labai tinka į Seimą.

 • studentai nenori 2019 birželio mėn. 23 d. 17:39:18

  O kaip geriau valstybei?

 • Tiesiog totali betvarkė. 2019 birželio mėn. 23 d. 09:38:23

  Visas aukštasis mokslas turi būti mokamas nuo antro kurso. Tos įmonės, kurioms reikalingi specialistai, privalėtų pasirinkti juos iš pradedančių studijuoti ir mokėti padorią stipendiją, kad studentas galėtų susimokėti už studijas ir paskui turėtų garantuotą darbą. Pasaulyje yra visokių variantų, tik juos reikia tinkamai pritaikyti sau.

 • Taip 2019 birželio mėn. 20 d. 14:22:36

  Gavus nemokamą išsilavinimą atidirbti būtina. Todėl baigusiam nemokamus mokslus specialistui su diplomu turi būti įteikiamas ir paskyrimas į darbo vietą pagal specialybę bent trims metams. Bet jei gavus diplomą reikia tiesiu taikymu traukti į darbo biržą, tai kam iš viso aukštoji, ruošianti nereikalingus specialistus? Kitas klausimas - ar mokslas tikrai gautas nemokamai; už kiekvieną rinkliavą mokymo įstaigoje turi būti išduodami kvitai, ir jei paaiškėja, kad mokslas nebuvo toks jau nemokamas, absolventas turi turėti teisę darbintis kur nori, taip pat ir užsienyje.

 • nematau didelės problemos 2019 birželio mėn. 19 d. 16:15:38

  tada jau stodamas į valstybės fin. studijas jaunimas žinos, kad teks atidirbti. Nesutinki tai nestoji, nori studijuoti,prašau už savo pinigus.

 • Ancia 2019 birželio mėn. 19 d. 11:15:05

  kokia problema?Jeigu nenori yra pasirinkimas-mokamos studijos.

 • taip 2019 birželio mėn. 19 d. 09:33:13

  valstybės lėšomis įgyja išsilavinimą ir beveik urmu (iš12 - 10 žmonių) išvažiuoja. Tai mažiausia nesąžininga biednai valstybei taip remti turtingąsias.

 • Klausimėlis 2019 birželio mėn. 19 d. 08:23:54

  Kodėl jaunimas taip nemyli savo tėvynės?...Viskas konvertuojama į valiutą. Kai žmogui nebelieka nieko švento, tai ir žmoniškumas išeina....Prisiminkim savo istoriją. Ar visi buvo turtingi? Ne. Bet buvo laimingi, padarę gera Tėvynei. O dabar ...? Pinigai, turtai, pareigų ignoravimas, skyrybos viešai...Tapinai, Zuokai....ir kt. panašūs. Ir mes lygiuojamės į tas žvaigždes.

 • Kai prasideda 2019 birželio mėn. 18 d. 23:13:38

  NORIU--NENORIU , dingstis ir žodis REIKIA . Patiko vienos pradinukų mokytojos pasakymas (dėl norėjimo-nenorėjimo ): ,,dega namas ,skambini ir kvieti gaisrininkus ,o jie pasako -- NENORIM , NEVAŽIUOSIM .! Niekas neatsitiko kai anais laikais ,baigę aukštąsias mokyklas ar technikumus gaudavo paskyrimus 2-3 metams ,išvykdavo , sukurdavo šeimas ir likdavo dešimtmečius.Kam TADA vaidinti šalies patriotus ,kad taip BIJOMASI padirbėti ten , kurie labiausiai reikia ?! Iš toli labiau APSIMOKA mylėti Tėvynę ?!

 • Danute 2019 birželio mėn. 18 d. 22:55:39

  Baigiau labai gerais pazymiais filosofjos studijas. Kur atidirbti? Atsibusk vargsele.....

 • kis 2019 birželio mėn. 18 d. 22:18:07

  jaunimas siandiena iprates nuo mazumes tik gauti,o kai reikalas duoti,tada ir prasideda tokios ir panasiospliurpalineasmenybes,prestizas,o kokia vaklstybei nauda,jeigu tave ismokius tu vaziuoji i Baltarusija .Mokek uz mokslus ir busi laisvas savo pasirinkimams,bet ne norite jau nuo paciu studiju pradzio buti islaikitiniais ,tokia is jusu ta ir nauda?

 • Kaip 2019 birželio mėn. 18 d. 21:53:14

  neturtinga valstybe gali sau leisti tiek daug universitetu,aukstuju mokyklu islaimyti ,ilgus metus rengti studentus isvaziavimui i uzsieni.to nesupranta turtingos salys,i kurias islekia lietuviu specialistai.tai neismintinga ir neteisinga,zinoma ,isvaziuojantys turi nors dali studiju turi apsimoketi patys,veltui niekas nieko neduoda,musu pensijis ir algos apgailetinos,kad to nebutu ,reikia politiniu sprendimu,nenetyti pinigu vejams

 • Tai 2019 birželio mėn. 18 d. 21:43:41

  Kad darbo nera, todėl ir išvažiuoja, nereikalingi jauni, gabūs, išsilavinę ir darbštūs žmonės.

 • RDDD 2019 birželio mėn. 18 d. 21:24:19

  O nesugebėjimas darbo vietos susikurti - ar nėra neprofesionalumo rodiklis?

 • Kiek daug Lietuvoje ne artų dirvonu 2019 birželio mėn. 18 d. 21:03:07

  Žemės ūkio eko. gerybiu eksporto reikalingi komersantai.Siandien z.u.ministerija turi eksporto skyriu su gausiais darbuotojais ,jie tik pasiima atlyginimus ir taip trečias dešimtmetis.Eko maisto trukumas su tuščiomis nysomis visa Europa,Amerika,Azija.Geriamo vandens katastrofiškai trūksta Kinijai,Indijai,Pakistanui.kiek čia galėtume sukurti darbo vietų,komersantas,b darbininkams vadovams ,šachtiniu šuliniu įrengimo darbininkams,vadovams.Brangiakailiu žvėrelių auginimas ,vėl komersantai ,žvėrelių augintojai,medžiokliniu sunu auginimas ir dar šimtai kitokiu brangiu užsiėmimu.Pradziai reikalingi istatimai ,kurie leistu dirbti ir užsidirbti,būtinas valstybes bankas (dabartinis ne tos epochos dimensija) Premjieras gerai pakaustytais ,išsilavinęs puiki anglu kalba, rūpestingas .Pagal ji ir jo komanda .Tuomet uzdarbiai nebus mažesni nei vakaruose ,niekas iš šio rojaus kampelio ne siavokuos.Vyriausybe su savo gausia tarnyba turi startuoti.

 • Danutė 2019 birželio mėn. 18 d. 20:46:02

  Gavai nemokamą aukštąjį išsilavinimą - atidirbk ! Jei nori emigruoti - užsimokėk ! Žemaitaitis teisus ! O tie ,kurie kalba apie laisves - jie negalvoja apie Valstybės lėšų taupymą. Jiems "dėl laisvės" geriau lėšas svaistyti ? Kodėl už ačiū paruošiami specialistai turtingoms šalims?

 • pastaba 2019 birželio mėn. 18 d. 19:16:54

  kvailas pasakymas ,kad pelėkautuose sūris nemokamai.sumoka ,ir gana brangiai,ir dar sūrio nė neparagauja....

 • Safyras 2019 birželio mėn. 18 d. 18:22:13

  Kai mokslo įstaigos gauna finansavimą iš biudžeto arba susirenka pati , tai ir dirba savo labui. Kiek reikia žinių valytojai , gydytojui ar inžinieriui? Jei ministerijoms , valdžios atstovams vadovautų žmonės, kurie sugeba ne tik gražiai pakalbėti, bet ir moka dirbti, o ne imituoti darbą ar tuščiai kalbėti, tai iš Lietuvos tiek žmonių neemigruotų ... Algas sau ir savo aplinkai, medalius, premijas dalinti politikai sugeba puikiai, todėl dabar jie gyvena 100 kartų geriau, nei prieš 30 metų, nes skyles įstatymuose ir nutarimuose palikti yra paprasčiau, nei jas užlopyti... Tam reikalingas ne tik protas , bet ir sugebėjimas dirbti visų labui, o ne tik sau... Knygos paveikslai, brangenybės tampa bevertės, jei jų niekas neskaito ar nesižavi...

 • AT 2019 birželio mėn. 18 d. 17:47:28

  Pirma - Paskaitykit konstitucija, ten aiskiai parasyta apie aukstaji moksla. Kam nepatinka kad mokslas nemokamas - inicijuokit referenduma. Antra- uz moksla moka teveliai nes mokslas finansuojamas is surenkamu mokesciu kuriuos moka teveliai ir net daugiau nei mokslo kaina. Trecia - norint kad absolventai atidirbtu reikia kad butu tinkamos darbo vietos. Reikalauti kad aukstaji issilavinima baiges zmogus eitu atidirbineti valytoju yra mazu maziausiai kvaila. Ir pabaigai - tai valstybes problema jei nesugeba efektyviai isnaudoti savo resursu todel, jei nera tinkamo darbo, emogracija lieka vienintele iseitis.

 • Mieli komentai 2019 birželio mėn. 18 d. 15:02:45

  atsibuskit nerasineje nesamones. Nera kur isidarbinti pagal specialybe apie 90% absolventu. Tai apie koki atidirbima kalbat? Idiotai paskutiniai. Vieninteliai baige medicina turi pareikalavima. Visi kiti cia nereikalingi.

 • tep 2019 birželio mėn. 18 d. 12:51:46

  O kodėl mes visi turim sumokėti už kažkieno mokslą?

 • Suvalkiotas 2019 birželio mėn. 18 d. 12:51:28

  Ar girdėjote gyvenimo tiesą: "Tik spąstuose sūris dykai /nemokamai/? Už viską gyvenime reikia mokėti tam tikrą kainą. Antra medalio pusė - valstybė, norėdama, kad jauni specialistai atidirbtų už išmokslinimą, turi sudaryti sąlygas įsidarbinimui pagal įgytą profesiją, išsilavinimą...

 • Manau, 2019 birželio mėn. 18 d. 12:38:43

  kad jeigu už mokslą sumokėjo Valstybė, reikia atidirbti, bet tuo pačiu Valstybė turi suteikti darbo vietą.Pinigus už mokslą mokėjo tėveliai važiuokit kur tik norit

 • Praeivis 2019 birželio mėn. 18 d. 10:42:46

  Čia kaip ir visur prekyboje t.y. rinkoje kuo geresnę prekę pagaminai ir ją realizuoji tuo turi didesnes pajamas. Taip ir čia valstybė savo lėšomis paruošusi specialistą jį parduoda ir už tai turi gauti pajamas, o kas jas sumokės tai jau derybų klausimas, aš manau, kad toks specialistas išvažiavęs braškių skinti tikrai nebus apmokamas, o jei jau pagal išmoktą specialybę dirbs tai tegu ta šalis ir apmoka už jai paruoštą (pagamintą) specialistą, ir manau kad tikrai sumažėtų tas judėjimas , nes ir anie moka skaičiuoti pinigus, o kai dabar gauna jau visa tai už dyka, tai ko nevilioti mūsiškių.

 • Tiktai 2019 birželio mėn. 18 d. 09:38:59

  nenorintiems atidirbti - atimti pilietybę ir pendelį į šikną, išmetant iš Lietuvos, be teisės įvažiuoti visą gyvenimą.

 • mūsų brangūs rentų siekėjai ,škia.... 2019 birželio mėn. 18 d. 09:09:35

  Aukštojo mokslo apmokestinimo rezultate - darbai tik per pažintis,įstot bet kur bet kas gali .Bet tik už pinigus.Tai sistema - pagimdžiusi anūkėlį /broilerį , autostrados mantuką , rėksnę maldeikienę , žemo intelekto (sprendžiant iš rezultatų) veikėjus : grybauskaitę ,kubilių , šimonytę ,kirkilą ,skvernelį - štai tokiems - tikrai visi keliai Lietuvoje atviri .Tik kur jie mūsų Lietuvą nuvedė? O paskyrimų valstybei kritiškai reikia ,bet jei jau "kritiškai" tai bent sąlygas sudarykit ne prastesnes nei seimerių , kitų privilegijuotųjų. Gal kaip tik - efektyviau aniems būtų tas privilegijas mažint ,ką rodo kirkilo /skvernelio užsimanymas dar ir rentas po sėdėjimo seime dešimtmečiais susiveikt . Va kas - budrūs ,ir niekad tikrai nesnaudžia.

 • IRGI BAIGES PRIE SOVIETU 2019 birželio mėn. 18 d. 08:40:46

  mokiausi KPI, suteike gera moksla net nebuvo galvoje, kad ka duoti destytuvui ne kaip dabar jeigu tevas turi babkiu, beveik kiekvienoje/ atsiprasau uz vadinima aukstaja / gali nusipirkti diploma kaip maxeje o paskui vaziuoti i uk braskiu skinti.

 • Jo 2019 birželio mėn. 17 d. 23:23:09

  Daug ko jie nenori, bet už mūsų pinigus gavo išsilavinimą - tegul atidirba bent 3 metus. Arba kaip Baltarusijoj: nenori atidirbti, sumokėk visus pinigus už studijas ir varyk nors į mėnulį.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KILO: liepos 6–12 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusio Rusijos Federacijos karinio orlaivio
 • SPROGIMAS: mažiausiai 10 Somalio armijos kariškių žuvo pirmadienį šalies pietuose sprogus kelyje padėtai savadarbei minai, yra ir sužeistųjų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar turėtume daugiau žinoti apie politikų šeimą, vaikystę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar daržoves perkate, ar auginate patys?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +9 C

+9 +11 C

 

+11 +13 C

 +20 +22 C

+20 +23 C

 

+19 +21 C

2-4 m/s

2-3 m/s

 

3 m/s

Nuorodos