respublika.lt

Šimtai ukrainiečių atsiliepė į Vytauto Didžiojo universiteto kvietimą mokytis lietuvių kalbos

2022 kovo 21 15:22:00
Respublika.lt info

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) į pagalbos nuo karo bėgantiesiems ukrainiečiams paketą įtraukia nemokamus intensyvius ir trumpalaikius lietuvių kalbos kursus. Šių kursų tikslas – formuoti besimokančiųjų lietuvių kalbos gebėjimus, kurie jiems padės gyventi Lietuvoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) į pagalbos nuo karo bėgantiesiems ukrainiečiams paketą įtraukia nemokamus intensyvius ir trumpalaikius lietuvių kalbos kursus. Eltos nuotr.

 

Pasak VDU pranešimo, grupės žaibiškai pildosi: šiuo metu jau apie trys šimtai ukrainiečių panoro mokytis lietuvių kalbos. Registracija į kursus laikinai stabdoma, bet netrukus vėl bus atnaujinta – visa informacija bus skelbiama svetainėje www.vdu.lt. Šios aukštosios mokyklos inicijuoti kursai skirti kalbėjimo ir klausymosi įgūdžiams tobulinti, – jų dalyviai bus mokomi prisistatyti, pateikti asmeninę informaciją, pasiteirauti apie kainas, užsisakyti maisto, paklausti kelio ir kitų naudingų kasdienių lietuviškų frazių. Paskaitos vyks nuotoliniu ir kontaktiniu būdu Kaune ir Vilniuje pagal su grupe suderintą grafiką.

VDU Komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė primena, kad Vytauto Didžiojo universitete gili savanorystės tradicija, tad į universiteto kvietimą mokyti lietuvių kalbos atsiliepė gausus būrys studentų, dėstytojų, alumnų. „Puoselėdama atsakomybės, atvirumo, bendruomeniškumo ir demokratijos vertybes, VDU bendruomenė stengiasi atpažinti įvairias sritis ir atrasti įvairias veiklas, kaip padėti nuo karo bėgantiesiems ukrainiečiams. Esame sukaupę didelę kalbų mokymo patirtį, tad iškart supratome, jog turime pasiūlyti lietuvių kalbos pamokas ukrainiečiams, taip pat – ukrainiečių kalbos mokymus jais besirūpinantiems lietuviams“, – teigė prorektorė.

„Ukrainiečiams šiuo metu reikalingas visapusiškas palaikymas ir pagalba. Vienas iš itin svarbių dalykų atvykusiems į Lietuvą – kalba, todėl itin džiugu, kad VDU bendruomenė bei alumnai aktyviai jungiasi į savanorystę, planuojamos ir neformaliojo mokymosi veiklos, pavyzdžiui, ukrainietiškų filmų peržiūros, „Kalbos kavinė“, kur kalbų bus mokomasi neformalioje aplinkoje, ar tandeminis mokymasis poroje.

Iš kitos pusės – mums, lietuviams, ukrainiečių kalba taip pat tapo labai aktuali, ypač kam tenka bendrauti su vaikučiais. Todėl kita iniciatyvos dalis – savanoriškas ukrainiečių kalbos mokymas, į kurį iškart atsiliepė Kauno miesto ukrainiečių bendruomenė, VDU studentai ukrainiečiai, prie jų jungiasi ir atvykusieji į Lietuvą iš karo baisumų Ukrainoje. Manau, būtent to šiandien reikia – bendrystės, bendravimo, bendradarbiavimo. Kalbos gali šią bendrystę, šį tiltą tarp tautų dar labiau sustiprinti“, – teigia Užsienio kalbų instituto direktorė Teresė Ringailienė.

VDU užsienio kalbos mokymo specialistai /ekspertai susitinka su savanoriais ir rengia juos intensyviam lietuvių kalbos pradžiamokslio dėstymui. Dalijamasi patirtimi, metodiniais patarimais ir medžiaga, padedama suformuluoti kursų turinį ir paruošti mokymo medžiagą. Pradėjus savanorių registraciją praėjusią savaitę, šiandien džiaugiamasi vis gausėjančiu jų būriu: Vilniuje ir Kaune savanoriauti panoro apie 100 žmonių. „Kalbų mokymasis - ir tam tikra terapija, leidžianti nutolti nuo karo baisumo. Paprastai, smagiai bendraudami, vieni kitus mokysime lietuvių kalbos, nebijodami klaidų, išdrįsime kalbėti lietuviškai“, – teigė VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų vadovė Vilma Leonavičienė.

Savanoriauti nusprendusi Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ vadovė, Norvegijos lituanistinio švietimo pirmininkė Jolanta Markevičienė prisijungė prie šios iniciatyvos, nes tiki, kad gali būtent taip šiuo metu padėti ukrainiečiams. „Esu lietuvių kalbos mokytoja. Gyvenu ir dirbu lituanistinio švietimo srityje Norvegijoje ir turiu patirties mokydama ne tik vaikus, bet ir suaugusius nuotoliniu būdu. Taip pat turiu patirties lietuvių kalbos lygių testavimo srityje“, – sakė J. Markevičienė.

Viena iniciatyvos savanorių, daug metų dėstanti lietuvių kalbą ir VDU Lietuvių kalbos bei kultūros kursuose Vilniuje, prof. dr. Regina Rinkauskienė teigia , kad kaip ir kiti, kurie jungiasi į šiuos mokymus, nori padėti ukrainiečiams kuo greičiau išmokti lietuvių kalbą, kad jie kuo geriau jaustųsi mūsų šalyje.

"O iš tikrųjų taip norisi juos visus apglėbti ir pasakyti: viskas bus gerai, Ukraina bus laisva, jūs grįšite į savo namus ir kursite savo šalies ateitį. O lietuvių kalba bus dar viena išmokta kalba, kažkada padėjusi būti kartu“, – neabejoja prof. dr. R. Rinkauskienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s