NASA: dėl nepalankių oro sąlygų viena diena atidedamas „SpaceX“ skrydis į TKSnuotraukos (4)

2021 balandžio 21 16:55:00 Perskaitė 76

NASA trečiadienį pranešė, kad dėl nepalankių oro sąlygų viena diena atidedamas planuotas „SpaceX“ skrydis į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

 

Skrydis turėjo įvykti ketvirtadienį, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų jis nukeltas į penktadienį, 5 val. 49 min. vietos (12 val. 49 min. Lietuvos) laiku.

„SpaceX“ raketa nugabens į TKS keturis astronautus. Tai bus antroji įprastinė misija po to, kai JAV atnaujino įgulų skrydžius į kosmosą, ir pirmoji, įguloje esant europiečiui.

Misijos „Crew-2“ įgulą sudarys JAV astronautai Shane'as Kimbroughas ir Megan McArthur, Japonijos kosmoso tyrimų agentūros (JAXA) astronautas Akihiko Hoshide ir Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas Thomasas Pesquetas.

Verslo magnato Elono Musko vadovaujama kompanija „SpaceX“ yra įsitvirtinusi kaip mėgstamiausia NASA transporto paslaugų teikėja, agentūrai laukiant, kol „Boeing“ atliks testų su sunkumais susidūrusia „Starliner“ kapsule.

2020 m. gegužę įvykęs pirmasis „SpaceX“ skrydis su įgula užbaigė devynerius pasitikėjimo metus Rusijos raketomis gabenant astronautus į TKS po to, kai 2011 m. buvo nutraukta JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programa.

Po to, kai minėtieji astronautai nukeliaus į TKS, stotyje kelias dienas bus neįprastai daug žmonių. Tačiau keturi jų netrukus iškeliaus atgal į Žemę, atlikę šešių mėnesių trukmės misiją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net