respublika.lt

MRU iniciatyva – atgaivinti „Teisinės minties šventę“

2022 kovo 18 15:30:50
„Zen PR" info

Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė lankėsi Rokiškio rajone, kur susitiko su rajono meru Ramūnu Godeliausku, pabendravo su Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais ir pedagogais, su Rokiškio krašto muziejaus darbuotojais. Bagdoniškyje, Mykolo Romerio gimtinėje, gegužės 17 d. planuojama vyks „Teisinės minties šventei".

×
nuotr. 1 nuotr.
Inga Žalėnienė. „Zen PR" nuotr.

 

Pagarba konstitucinės teisės mokslo kūrėjui

„Vienas vizito tikslų - aptarti Bagdoniškyje atgaivinamą „Teisinės minties šventę", - susitikimo su Rokiškio rajono meru Ramūnu Godeliausku pažymėjo MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

„Teisinės minties šventė" šio universiteto studentų iniciatyva gimė 1999 metais. Tuomet buvo surengta diskusija aktualiausiais įvairių teisės šakų klausimais. Kurį laiką sėkmingai gyvavusi tradicija pamažu išsisėmė, tad šiemet universitetas, bendraudamas su Rokiškio rajono savivaldybe, švietimo ir kultūros įstaigomis, nusprendė šventę atgaivinti, susiejant ją su žmogumi, kurio vardu ir pavadintas universitetas - Mykolu Romeriu.

Teisėtyrininkas, konstitucionalistas, profesorius, universiteto rektorius, Lietuvos konstitucinės teisės mokslo kūrėjas, vienas iš Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Sąjūdžio ideologų Mykolas Romeris gimė 1880 m. gegužės 17 d. Rokiškio rajone, Bagdoniškyje. Būtent su šios asmenybės gimtadieniu ir siejama, planuojama šventė. Per ją bus prisiminti M. Romerio nuopelnai, jo gyvenimo akimirkos.

Tiek Rokiškio rajono savivaldybės atstovai, tiek Rokiškio krašto muziejus pripažino šios iniciatyvos reikšmę rajono įvaizdžiui, jaunosios kartos ugdymui, ir pažadėjo prisidėti konkrečiais darbais, bet ne tiek, kiek reikėtų šios asmenybės įamžinimui. „Sodybą reikia remontuoti. Jos savininkai tam pritaria, bet darbams laukia lėšų iš savivaldybės. Galiojantys teisės aktai savivaldybei neleidžia skirti lėšų privačiam objektui tvarkyti. Perduoti nuosavybės teisę savivaldybei savininkai neketina", - padėtį apibūdino rajono meras.

Nepaisant esamų kliūčių, rektorė viliasi, kad jau per pirmąją atgimstančios „Teisinės minties šventę" pavyks pradėti atsodinti profesoriaus sukurtą sodą, surasti kitų jo atminimo puoselėjimo formų. Viena tokių - paskatinti vyresniųjų klasių moksleivius pažinti Mykolo Romerio asmenybę. Tuo tikslu paskelbtas rašinių ir piešinių konkursas „Pažink Mykolą Romerį". Aktyviau dalyvauti šiame konkurse pakviesti susitikime su universiteto atstovais dalyvavę Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos gimnazistai.

Naujos studijų galimybės

Besikeičiantis gyvenimo būdas, naujos veiklos reikalauja ir naujų specialistų. Kaip susitikime su Rokiškio rajono meru Ramūnu Godeliausku pažymėjo MRU rektorė, universitetas pastaraisiais metais labai išplėtė studijų programas. Be jau seniai vykdomų teisės programų, universitetas siūlo finansų valdymo, globalaus verslo ir moderniosios rinkodaros, kibernetinio saugumo vadybos, komunikacijos ir skaitmeninės rinkodaros, prekės ženklo ir reklamos vadybos, psichologijos, skaitmeninės ekonomikos, socialinės pedagogikos ir teisės pagrindų, socialinio darbo ir teisės pagrindų, startuolių kūrimo ir verslumo, žaidimų kūrimo ir skaitmeninės animacijos ir kt. bakalauro studijų programas.

Tarp magistrantūros studijų programos - laiko ir gyvenimo pokyčių diktuojamos programos: mediacija, kibernetinio saugumo valdymas, komunikacija ir kūrybinės technologijos, karjeros valdymas, švietimo ir mokslo politikos valdymas ir kt.

Vis didesnio susidomėjimo sulaukia ir mokymasis visą gyvenimą, tad universitetas ieško galimybių šios veiklos plėtrai. Teikiamos ir papildomųjų studijų paslaugos. MRU kviečia praplėsti savo kompetencijas edukologijos, socialinio darbo, teisės, viešojo administravimo ir verslo krypties papildomosiose studijose. Rektorė pažymėjo, kad universitetas, atsižvelgdamas į poreikius, lanksčiai performuoja savo programas ir pasidžiaugė, kad vis daugiau rokiškiečių renkasi studijas MRU.

Universiteto ir savivaldos bendradarbiavimas

Kaip pažymėjo rektorė, universitetas lanksčiai prisitaiko prie savivaldos poreikių. Universitetas jau bendradarbiauja su Vilniaus ir Alytaus savivaldybėmis. Vizito Rokiškyje metu rektorė pakvietė savivaldybę bendradarbiauti kuriant Ekonomikos ir verslo akademiją moksleiviams. Jos kūrėjai būtų kažkuri rajono gimnazija, savivaldybė ir MRU. Akademija gimnazistams sudarytų galimybę nemokamai gauti ne tik teorija, bet ir praktika paremtas paskaitas ir užsiėmimus verslo, ekonomikos, finansų temomis. Paskaitas skaitytų ir užsiėmimus vestų MRU profesoriai ir dėstytojai.

Ekonomikos ir verslo akademija moksleiviams jau veikia Alytuje. Rokiškio rajono savivaldybės vadovai taip pat susidomėjo galimybės rajono gimnazistams gauti gilesnį išsilavinimą sukūrimu, bet neslėpė ir savo susirūpinimo, kad per šalyje vykstančias švietimo reformas rajone gali likti tik viena gimnazija.

Savivaldybių vadovus sudomino MRU pagalba apsirūpinant psichologais, nes kol kas šių specialistų rajone labai trūksta. Bendradarbiavimo galimybių vadovai įžvelgia sudarant sąlygas pasitobulinti karjeros vadybininkams ir kitiems rajonui reikalingiems specialistams.

Savivaldybės ir universiteto vadovai sutarė parengti bendradarbiavimo sutarties projektą, jame numatant konkrečias veiklas, jį aptarti su Rokiškio rajono taryba ir jai pritarus sutartis būtų pasirašyta per „Teisinės minties šventę".

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s