Ministerija: vasarą mokinius kviečia šimtai nemokamų edukacinių erdviųnuotraukos

2019 birželio mėn. 12 d. 12:36:17 Perskaitė 519

Vaikų vasaros poilsiui šiemet skiriama beveik 2 mln. eurų iš valstybės, savivaldybių, ES fondų lėšų. Tai puse milijono eurų daugiau negu pernai, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

 

Mokiniams siūloma daugiau nemokamų edukacinių veiklų, dienos stovyklų.

Savivaldybių įstaigos ir kitos organizacijos įsijungė į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ketvirtus metus rengiamą iniciatyvą „Atverk duris vasarai“. Užregistruota 260 edukacinių erdvių, kuriose mokiniai galės praleisti atostogų laiką. Beveik visose savivaldybėse mokiniams vasarą parengtos nemokamos edukacinės erdvės ir siūloma šimtai nemokamų veiklų – nuo susitikimų su rašytojais ir dailės užsiėmimų iki žygių nacionalinių parkų takais, sklandymo, išvykų pas pasieniečius, praneša ministerija.

Pasak jos, kaip ir kasmet, šiemet teikiama ES fondų parama poilsiui stacionariose stovyklose: dengiama 30 proc. stovyklos kainos, likusią dalį sumoka tėvai. Socialiai remiamų šeimų vaikams ir vaikams, turintiems negalią, projekto lėšomis kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos.

ES lėšomis finansuojamų stovyklų sąrašas skelbiamas veiklų svetainėje, projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Tikimasi, kad per vasarą į įvairias edukacines veiklas įsitrauks ne mažiau kaip 50 tūkst. mokinių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net