J. Šiugždinienė: Ukrainos universitetuose norintys studijuoti ukrainiečiai Lietuvoje turės laikyti multidisciplininį testąnuotraukos

2022 gegužės 04 15:44:00

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad Ukrainos universitetuose ketinantys studijuoti į Lietuvą atvykę ukrainiečiai abiturientai turės laikyti multidisciplininį testą, kurio laikymas bus organizuojamas Lietuvoje. Ministrė atkreipia dėmesį, kad šio testo rezultatus planuojama panaudoti ukrainiečiams stojant ir į Lietuvos universitetus.

 

„Nauja informacija, kuri neseniai ir mus pasiekė dėl testo, kurį vykdys jau Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija. (...) Mes dar jo neturime, bet jau turime prašymą ir rekomendacijas jį organizuoti Lietuvoje. Tai ukrainiečių vaikai, norintys studijuoti Ukrainos universitetuose, laikys šį testą. Mes taip pat planuojame taikyti to testo rezultatus stojant į Lietuvos universitetus rudenį“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.

Ministrės teigimu, šis multidisciplininis testas yra reikalingas dėl to, kad dėl tebesitęsiančio karo Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija atšaukė abitūros egzaminus.

„Ukrainiečių abitūros egzaminai yra atšaukti ir jų brandos atestatas bus išduodamas remiantis jų pažymiais. Tačiau jie priėmimui į savo aukštąsias mokyklas turi kitus egzaminus. Ir šiuo metu jie nori organizuoti iš kelių disciplinų vieną testą, kuris ir įvertintų pasirengimą studijuoti aukštosiose mokyklose“, – paaiškino ji.

J. Šiugždinienė taip pat pažymi, kad maždaug 50 ukrainiečių abiturientų yra pasirinkę kitą alternatyvą – laikyti Lietuvos brandos egzaminus, kurie bus išversti į ukrainiečių kalbą. Šiuos egzaminus pasirinkę ukrainiečiai tai darys brandos egzaminų sesijos metu.

ELTA primena, kad J. Šiugždinienė balandžio pabaigoje teigė, kad šiuo metu vienas iš aktualiausių uždavinių – apsisprendimas dėl ukrainiečių abiturientų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarkos. Pasak ministrės, nuo rudens ministerija planuoja iš dalies finansuoti 700 ukrainiečių studentų studijas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net