Įvardinta koronaviruso nauda darbuinuotraukos (3)

2020 spalio mėn. 11 d. 15:07:30 Perskaitė 945

Tyrimą atlikę britų specialistai pareiškė, kad koronavirusas yra naudingas biurų darbuotojams. Britų biurų tarybos (British Council for Offices) pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad dirbti nuotoliniu būdu tipiniam biuro darbuotojui yra patogiau ir paprasčiau, rašo „The Guardian".


Leidinio duomenimis, absoliuti dauguma „ofisinio planktono", tiek eiliniai darbuotojai, tiek vadovaujančius postus užimantys asmenys, net ir galutinai įveikus infekciją, nenorėtų grįžti į įprastą darbo ritmą. Optimaliausias variantas, jų teigimu, yra galimybė derinti sėdėjimą biure su darbu namuose.

Visgi, specialistai pabrėžia, kad visiškai atsisakyti biurų nepavyks, nes jie reikalingi pavyzdžiui, darbo pokalbiams, naujų, nepatyrusių darbuotojų apmokymui. Be to, dalis žmonių efektyviau dirba komandoje ir jiems būtina turėti galimybę pasitarti su kolegomis.

Beje, tai, kad darbo erdvės laukia pokyčiai, teigia ir kitų šalių specialistai. Jie prognozuoja, jog ateityje sparčiai populiarės coworking sistema - bendradarbiavimas, pagal kurį skirtingų įmonių darbuotojai dalijasi biuro patalpomis, taip sudarydami sąlygas ne tik sutaupyti, bet ir optimaliau išnaudoti bendrą infrastruktūrą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net