D.Matulionis: švietimas Vyriausybei – prioritetas, tačiau visų poreikius patenkinti neįmanomanuotraukos

2019 lapkričio mėn. 27 d. 15:59:12 Perskaitė 2746

Vyriausybei švietimas yra prioritetinė sritis, po Vilniaus universiteto protesto akcijos „diplomas už ačių“ sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis. Jo teigimu, lėšų, kurių reikalauja akademinė bendruomenė, bus bandoma atrasti, tačiau, pažymėjo vicekancleris, reikia atsižvelgti ir į realias galimybes. D. Matulionis pabrėžia, kad visų poreikių patenkinti tiesiog neįmanoma.

 

Dėstytojų atlyginimų didinimas, pasak D. Matulionio, dabar yra derybų objektas, tačiau, pasak vicekanclerio, reikia realiai įvertinti esamas finansines galimybes.

„Čia yra finansų ministro, švietimo ministro ir socialinių reikalų ir darbo ministro derybų objektas. Reikia pasižiūrėti, kokios dar yra finansinės galimybės. Jūs turbūt matėte, kad poreikių yra labai daug. Iš Seimo yra sugrįžę milžiniški pageidavimai, jeigu į juos visus atsižvelgtume, tai akivaizdžiai turėtume rimtą problemą tiek su Europos Komisija, tiek su mūsų fiskaliniu deficitu. Tikrai užduotis labai sudėtinga, bet švietimas yra ir bus prioritetas“, – kalbėjo Vyriausybės vicekancleris.

Vyriausybės vicekancleris ragino nepuoselėti nepagrįstų iliuzijų, kad 2020 metų valstybės biudžetas patenkins visų poreikius.

„Nepuoselėkime nepagrįstų iliuzijų, kad yra įmanoma patenkinti visus poreikius“, – teigė D. Matulionis.

Primename, kad trečiadienį sostinės Vinco Kudirkos aikštėje įvyko protesto akcija „diplomas už ačių“, kurioje VU rektorius Artūras Žukauskas visiems, palaikantiems akademinę bendruomenę, diplomus įteikė už ačiū. Pasak rektoriaus, akcija skirta atkreipti dėmesį į tai, kad aukštasis mokslas, generuojantis milžinišką grąžą valstybei, yra virtęs paskutiniu šalies prioritetu. VU bendruomenė protesto metu reikalavo kelti dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net