A.Veryga: dabar tinkamiausias laikas mokiniams grįžti į mokyklas, nes koronaviruso plitimas – minimalusnuotraukos (9)

2020 gegužės mėn. 14 d. 14:41:53 Perskaitė 2795

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažįsta, kad mokinių grįžimas į mokyklas, kaip ir kiekvienas kitas karantino atlaisvinimas, sukelia papildomą riziką tiek vaikams, tiek ir mokyklų darbuotojams. Visgi ministras akcentuoja, kad mokiniams į mokyklas sugrįžti bet kokiu atveju reikės, o šis laikotarpis, kai koronaviruso plitimas, pasak jo, yra sumažintas iki minimumo, yra tam tinkamiausias.

 

„Kiekvienas atlaisvinimas yra tam tikra rizika, ir ne veltui po jos yra paliekamas laikas tiesiog įsivertinti situaciją. O grįžti tai vis tiek kažkada reikės, ir amžinai nesėdės ir vaikai namuose, jiems reikės ir mokytis“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras primena, kad grįžimas į ugdymo įstaigas planuojamas su galimybe kai kuriems vaikams ugdymo procesą pratęsti ir nuotoliniu būdu, todėl, pasak jo, visi vaikai į mokyklas nesugrįš vienu metu. Visgi A. Veryga akcentuoja, kad reikės išmokti gyventi pasikeitusioje realybėje, o tinkamiausias laikas grįžti į ugdymo įstaigas, pasak jo, yra būtent dabar, kai koronaviruso plitimas sumažintas iki minimumo.

 „Dabar, kai ligos plitimas yra mažas, yra tinkamiausias metas tokias priemones išsibandyti. Jeigu tikrai bus, kaip kai kas prognozuoja, kad rudenį sulauksime kažkokių papildomų bangų, tai, matyt, ne tada bus laikas mokytis ir kažką bandyti kaip priemonę“, – teigė A. Veryga.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net