respublika.lt

Artėja „interneto apokalipsės“

Publikuota: 2023 lapkričio 16 13:40:38, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Socialinių tinklų nuotr.

Remiantis Džordžo Meisono universiteto fizikos ir astronomijos profesoriaus Piterio Bekerio (Peter Becker) atliktu tyrimu, galingos Saulės audros gali smarkiai paveikti globalias ryšio priemones, įskaitant ir internetą, pranešė „FOX 13".

 

Šios audros, kylančios tuomet, kai Saulė išspinduliuoja įkrautas daleles, gali iškreipti Žemės magnetinį lauką, dėl ko stringa palydovų ir antžeminių komunikacijų veikla. Tokių įvykių pavyzdžiu tarnauja 1859 metų Karingtono įvykis, kuomet audros sugadino telegrafo linijas, o prie jų dirbusius operatorius nupurtė elektra.

P.Bekeris ir jo kolegos dirba ties išankstinio perspėjimo sistemos kūrimu. Ji leistų laiku perjungti palydovus į saugų režimą ir nuo elektros tinklų atjungti transformatorius, taip apsaugant juos nuo sugadinimo. Projektui skirtas 13 mln. JAV dolerių (12,4 mln. eurų) viršijantis federalinis finansavimas.

Visgi mokslininkai neslepia, kad numatyti Saulės audrų laiką ir didį yra taip pat sudėtinga, kaip ir numatyti žemės drebėjimus.

Taip pat P.Bekeris atkreipia dėmesį į tai, kad įmonės nėra suinteresuotos stiprinti jų žinioje esančias interneto infrastruktūras, kad jos būtų apsaugotos nuo tokių grėsmių. Todėl dėl ekstremalaus Saulės aktyvumo, nuo 2024 iki 2028 metų pasaulis gali susidurti su visiško atjungimo nuo interneto kelioms savaitėms ar net mėnesiams, rizika.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
47
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s