Ar grįšime prie sutrumpintų mokslo metų?nuotraukos (7)

2019 rugpjūčio mėn. 20 d. 09:32:47 Perskaitė 1199

Antradienį švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius susitiks su įvairių šalies savivaldybių švietimo padalinių, mokyklų atstovais, mokinių ir tėvų organizacijų nariais. Bus aptarti ugdymo proceso organizavimo, mokslo metų trukmės klausimai.

 

Savivaldybės pasisako už mokslo metų trumpinimą ir teigia, kad absoliuti dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti per karščius.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) liepos mėnesį surengė apklausą, kurioje 40 šalies savivaldybių pasisakė už mokslo metų trumpinimą.

Iš 60 šalies savivaldybių apklausoje dalyvavo 49, ir dauguma jų – 40 –  buvo už mokslo metų trumpinimą. Tai sudaro 81,6 proc. dalyvavusiųjų apklausoje. Kad mokslo metų trumpinti nereikia, pasisakė 8 savivaldybės (16,3 proc. dalyvavusiųjų apklausoje).

Dėl birželį tvyrojusių karščių šalies ugdymo įstaigos patyrė nemažai problemų. Didžioji dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti šiltuoju metų laiku, kai temperatūra viršija 28 laipsnius karščio, tad mokiniams buvo sudėtinga dalyvauti ugdomajame procese. Pasak savivaldybių, neįmanoma užtikrinti efektyvaus ugdymo proceso birželį, kai tuo pačiu metu vyksta valstybiniai brandos egzaminai, pagrindinio ugdymo pasiekimų tikrinimas ir dalis mokytojų negali vesti pamokų.

Savivaldybės nurodė, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teiktos rekomendacijos dėl ugdymo kitose edukacinėse erdvėse taip pat sukėlė nemažai problemų, kadangi vienu metu muziejai nepajėgūs visų norinčiųjų priimti į ekskursijas ir edukacines programas.

Pasak LSA viceprezidento, Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kad būtų grąžinta ankstesnė tvarka bei mokslo metai būtų sutrumpinti, pageidauja ir švietimo bendruomenė bei mokinių tėvai.

LSA apklausa parodė, kad tik 3 mokyklos (iš visų apklausoje dalyvavusių 49 savivaldybių mokyklų) yra pritaikytos ar iš dalies pritaikytos dirbti, lauke tvyrant karščiams.

LSA primena, kad, pagal švietimo mokslo ir sporto ministro patvirtintus ugdymo planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net