A.Monkevičius pristatė, kokie bus nauji mokslo metainuotraukos (3)

2020 rugpjūčio mėn. 06 d. 10:27:47 Perskaitė 4580

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ketvirtadienį patvirtino, kad mokslo metai šiemet prasidės ugdymo įstaigose.

 

„Jeigu kyla klausimas, ar pirkti, ar išlyginti mokiniui uniformą – atsakymas yra taip. Mokslo metai prasidės įprastu būdu – mokyklose“, – į mokinių tėvus kreipdamasis teigė A. Monkevičius.

Premjeras Saulius Skvernelis apie tai paskelbė dar trečiadienio vakarą. Kaip feisbuke rašė premjeras, bus nustatyti aiškūs kriterijai, pagal kuriuos bus organizuojamas ugdymo procesas ir vertinama situacija kiekvienoje savivaldybėje. Pasak jo, tariantis su epidemiologais yra numatytos sąlygos, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė.

Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį A. Monkevičius teigė, kad mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną. Tuo tarpu aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metai prasidės, ko gero, tik nuo rugsėjo vidurio. Tą ministerija rekomendavo universitetams dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos.

„Pradžia bendro ugdymo mokykloms ir profesinio mokymo įstaigoms – rugsėjo 1 dieną, taip pat ir aukštosioms mokykloms, išskyrus pirmakursius, kuriems mokslo metai, matyt, prasidės rugsėjo 14 d.“, – teigė A. Monkevičius.

Nors, pabrėžė ministras,  mokslo metus planuojama pradėti įprastu būdu, bus keliami didesni saugumo reikalavimai. Spaudos konferencijoje ministras įvardijo ir sąlygas, kada būtų pereinama prie nuotolinio ugdymo savivaldybėse.

„Siūloma atsižvelgti į tuos kriterijus, kuriuos nustatys epidemiologai. Jie yra dabar pateikę siūlymą, nustatant du slenksčius: A atvejis, kai užsikrėtusių savivaldybėje yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, ir kitas rodiklis, jei bent 10 procentų naujų atvejų nebus susiję su lokalizuotais, valdomais ar įvežtiniais atvejais, bus svarstoma dėl privalomo kaukų dėvėjimų ir kitų nustatytų reikalavimų“, – aiškino ministras A. Monkevičius

„Kitas slenkstis yra aukštesnis – jei konkrečioje savivaldybėje esant 25 užsikrėtimams 100 tūkst. gyventojų (...), tada bus vertinama galimybė pereiti prie nuotolinio mokymo konkrečioje savivaldybėje. Galbūt net ne visoje savivaldybėje, gal lokaliai, tuose taškuose, kur bus nustatyta“, – teigė ministras, pridurdamas, kad esamomis sąlygomis Lietuvoje tokio poreikio bent jau kol kas nėra.

„Kol kas šių kriterijų neatitinka nei viena Lietuvos savivaldybė ir dar nėra pagrindo galvoti, kad taip galėtų atsitikti“, – aiškino jis.

Ministro teigimu, mokykloms pradėjus naujus mokslo metus, turės būti laikomasi epidemiologų keliamų reikalavimų. Mokyklose turės būti iškabintos judėjimo po mokyklą schemos, o mokytojai turės vaikščioti po klases, o ne atvirkščiai.

A. Monkevičius pridūrė, kad mokslo metų pradžios šventės galės įvykti. Tačiau, pabrėžė jis, rekomenduojama šventes organizuoti lauke.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net