respublika.lt

 • Paskelbtas 2022 metų Nobelio medicinos premijos laimėtojasnuotraukos

  Pirmadienį paskelbtas 2022 metų Nobelio medicinos premijos laimėtojas – švedų mokslininkas Svante Pääbo už „atradimus, susijusius su išnykusių homininų genomais ir žmogaus...

  2022 spalio 03 09:30:00

 • Svetlanai Aleksijevič įteiktos VDU Garbės daktaro regalijosnuotraukos

  „Mūsų karta, kuri taip tikėjosi, kad mes jau negrįžtamai laisvi, buvo labai naivi. Žmogus, paleistas iš lagerio, neturi jokio supratimo, kas yra laisvė. Jis nežino, kaip ją kurti, iš...

  2022 rugsėjo 23 14:00:00

 • Pasaulį purtantys kataklizmai - natūralūs procesai?nuotraukos

  Pastarųjų mėnesių orai žmonėms kelia vis daugiau klausimų. Iš pradžių buvo perspėta, kad Europą ir dalį Azijos užklupo iki šiol neregėta sausra, todėl būtina taupyti vandenį.

  2022 rugsėjo 20 07:15:00

 • Esperanto kalba - tiltas tarp tautųnuotraukos

  Jokios ypatingos praktinės naudos besimokantieji esperanto kalbos negauna, bent jau kol kas. Užtat būsimasis esperantininkas daug laimi dvasine prasme: ši bendruomenė vienija...

  2022 rugsėjo 18 14:17:56

1 2 3

 • BASEINAS: Vilniaus miesto savivaldybė pranešė gavusi Statybos inspekcijos patvirtintą Lazdynų baseino statybos užbaigimo aktą – tai reiškia, jog daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigta.
 • MIESTELIS: Nekilnojamojo turto rinkos dalyviai palankiai vertina Vyriausybės planus Vilniaus centre iki 2028 metų įrengti ministerijų ir kitų valstybės įstaigų miestelį, nors mato politinių ir finansinių projekto įgyvendinimo rizikų.
 • PAGALBA: Lietuvos VSAT į Ukrainą išsiuntė tris mikroautobusus, kuriuose yra bepiločių orlaivių blokavimo įranga, elektros generatoriai, šiltų apatinių drabužių komplektai ir bekontakčiai temometrai.
 • INFLIACIJA: Išankstinė metinė infliacija sausį, lyginant su praėjusių metų sausiu, sudaro 18,4 proc., penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.
 • PENSIJA: Premjerei Ingridai Šimonytei šią savaitę panešus apie galimus antros pakopos pensijų kaupimo sistemos pokyčius, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina, kad sistemos kryptis bus išlaikyta, o pokyčiai bus nedideli ir Seimą pasieks pavasario ar rudens sesijoje.
 • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
 • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
 • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
 • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
 • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s