Ž.Vaičiūnas: JAV užtikrino paramą energetinio saugumo klausimaisnuotraukos (3)

2019 spalio mėn. 07 d. 15:35:29 Perskaitė 996

Energetikos ministras Žygimanto Vaičiūnas po aukšto lygio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Europos energetikos forumo teigė, kad Astravo atominės elektrinės (AE) problema buvo viena pagrindinių temų visuose susitikimuose, o JAV administracija užtikrino paramą energetinės saugos klausimais.

 

„Ši tema buvo viena pagrindinių visuose susitikimuose. (...) Tikrai turime užtikrinimą JAV, kad branduolinės saugos klausimais turime didžiulę paramą ir daug nepadarytų darbų. (...) Ta darbotvarkė yra tikrai aktuali. Turime suprasti, kad nėra vieno veiksmo, kuriuo išspręstume šią problemą, kalbame apie kompleksą priemonių. Pasitikiu JAV administracijos parama, kad ji bus papildomas veiksnys tarptautiniuose formatuose kalbantis ir sprendžiant šią problemą“, – žurnalistams sakė Ž. Vaičiūnas.

JAV Energetikos sekretorius Rickas Perry`is rekomendavo Lietuvai kalbėtis su gyventojais Baltarusijoje.

„Mes tai aptarėme (Astravo AE klausimą.– ELTA ). Pats ten nebuvau, bet pasakysiu tai, kuo su manimi pasidalino. Yra nuogąstavimas dėl Astravo AE statymo saugos. Yra priežastis, kodėl mes turime Tarptautinę atominės energijos agentūrą (TATENA). Rekomenduočiau Lietuvos vadovybei, kad tai būtų vienas būdų patraukti dėmesį. Aš tikrai palikčiau šį klausimą šalies vadovybei, kad ji kalbėtųsi su gyventojais Baltarusijoje. Mes visi norime matyti saugią ekonominę atominės energetikos programą įvairiose Europos šalyse“, – sakė R.Perry`is.

ELTA primena, kad Baltarusija 2400 MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Pirmąjį jėgainės reaktorių tikimasi paleisti jau šiemet, antrąjį – kitais metais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net