V.Šapoka „Eurofi“ forume aptarė rizikos pasidalijimą euro zonojenuotraukos

2019 rugsėjo mėn. 13 d. 09:27:30 Perskaitė 636

Finansų ministras Vilius Šapoka penktadienį aukšto lygio „Eurofi“ forumo panelinėje diskusijoje kartu su Ispanijos ir Liuksemburgo finansų ministrais bei Europos Stabilumo mechanizmo vadovu diskutavo apie rizikos pasidalijimo euro zonoje būtinybę, prielaidas ir būdus tai pasiekti.

 

„Didesnis rizikos pasidalijimas euro zonoje, žinoma, suteiktų daugiau užtikrintumo visoms valstybėms narėms bei finansų rinkoms bei padidintų atsparumą ekonominiams ir finansiniams sukrėtimams. Tačiau rizikos lygis skirtingose valstybėse yra skirtingas, todėl esminis klausimas šiuo metu yra ne kaip padidinti rizikos pasidalijimą, o kaip suvienodinti rizikos lygius šalyse. Šioje srityje pasiekta pažanga yra akivaizdi ir tai nuteikia optimistiškai,“ – sako finansų ministras V. Šapoka.

Ministro nuomone, tas pats galioja ir fiskalinei rizikai – valstybės narės turi įgyvendinti struktūrines reformas ir laikytis Stabilumo ir augimo pakto reikalavimų, taip mažindamos savo rizikingumą.

Diskusijoje, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas rizikos pasidalinimo Ekonominėje ir pinigų sąjungoje klausimui, finansų ministras savo įžvalgomis dalijosi kartu su Ispanijos ekonomikos ministre Nadia Calviño bei Liuksemburgo finansų ministru Pierre'u Gramegna. Diskusiją moderavo Europos stabilumo mechanizmo vadovas Klausas Reglingas.

„Eurofi“ – viena didžiausių Europoje organizuojama finansų rinkoms skirtų konferencijų, į kurią atvyksta politikos, verslo, mokslo atstovai iš viso pasaulio.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net