Ūkio ministerija paskelbė artimiausiu metu išdalysianti 5,5 mln. eurų kultūros ir gamtos paveldui populiarinti. Pateikusieji paraiškas turės elektroniniais paštais, žinutėmis bei kitomis priemonėmis vilioti žmones aplankyti mūsų paveldo objektus. Tačiau kai kuriems politikams tai atrodo kaip pinigų išmetimas į balą. Anot jų, geriau jau už tuos pinigus griūvantis kultūros paveldas būtų restauruojamas.
Ūkio ministerija paskelbė kviečianti šalies savivaldybes ir asociacijas teikti paraiškas ES investicijoms gauti turizmo objektų viešinimui internete. Šiuo kvietimu pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“ bus paskirstyta 5,5 mln. eurų iš 2014-2020 ES struktūrinių fondų lėšų.
„Šios ES investicijos padės šalies regionams didinti prioritetiniuose turizmo plėtros regionuose esančių kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumą ir žinomumą pasitelkiant el.rinkodaros priemones. Bus finansuojamos turizmo el.rinkodaros veiklos naudojant elektroninę komunikaciją, t.y. el.paštą, mobiliąsias technologijas ir kitas priemones, kurioms būtinas interneto ryšys - naujienlaiškiai, internetiniai puslapiai, mobiliosios aplikacijos, socialiniai tinklai ir pan.“, - teigė ūkio ministras Evaldas Gustas.
El.rinkodaros priemones ES investicijomis bus galima finansuoti iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pareiškėjas ir partneris privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 15 proc. savo lėšų.
Iš viso šiam reikalui iki 2020 m. ketinama išleisti 20,55 mln. eurų.
„Man tai atrodo kaip pinigų švaistymas arba išplovimas. Koks čia paveldo populiarinimas, jei informacija bus siuntinėjama, pavyzdžiui, elektroniniu paštu? Manau, kad efektas kaip tik bus priešingas. Nes juk tai bus elektroninis šiukšlinimas, kuris niekuo nesiskiria nuo popierinio šiukšlinimo. Skundžiamasi, kad trūksta pinigų kultūros paveldo išsaugojimui. Geriau jau tuos pinigus skirtų kultūros paveldo objektams restauruoti. Be to, jei objektas yra patrauklus, jis ir be žinučių siuntinėjimo yra lankomas. Prisiminkime Anykščių medžių lajų taką. Objektas ypač lankomas, su žmonių srautais nespėja susitvarkyti. Ką ten beviešinti? Tačiau pas mus toks požiūris: jei ES duoda, reikia imti. Ir nesvarbu, kad reikia pridėti savų pinigų. Nesvarbu, kad juos galima išleisti tikslingiau“, - piktinosi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“