Viena moderniausių gamyklų Pabaltyjenuotraukos (7)

2019 vasario mėn. 12 d. 08:10:11 Perskaitė 1450

Kauno rajone, Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) praėjusį penktadienį oficialiai atidaryta ICOR įmonių grupei priklausanti, išmaniuosius ultragarsinius vandens ir šilumos apskaitos prietaisus kurianti bei gaminanti įmonė „Axioma Metering“.

 

Moderni robotizuota gamykla, jau dabar sukūrusi 200 darbo vietų, pastatyta 1,6 ha sklype. Šiemet, kaip teigė ICOR valdybos pirmininkas Andrius Janukonis, čia bus pagaminta apie pusė milijono skaitiklių, o 2021 m. įmonė jau gamins iki dviejų milijonų vandens ir šilumos ultragarsinių apskaitos prietaisų.

Ir tai - tik dalis ambicijų, nes šalia ruošiamasi statyti dar vieną robotizuotą gamyklą, kuri vėlgi gamins apie 2 mln. vandens bei šilumos ultragarsinių apskaitos prietaisų per metus. Tad iš viso ateityje bus per metus pagaminama ik 4 mln. ultragarsinių prietaisų.

Kuo skiriasi ultragarsiniai vandens ar šilumos apskaitos skaitikliai nuo paprastų mechaninių, įmontuotų mūsų būstuose ar ofisuose? Kaip paaiškino „Axioma Metering“ generalinis direktorius Ignas Vosylius, ultragarsiniai skaitikliai perduoda savo signalus per atstumą. Yra labai tikslūs. Baterija nepakraunama veikia apie 10-20 metų. Šiuo metu gaminami skaitikliai butams bei ofisams, kuriuose nėra didžiulio vandens ar šilumos suvartojimo, tačiau šiemet bus pradėti gaminti ir didesnio pajėgumo ultragarsiniai apskaitos prietaisai.

Jei kas nors, išgirdęs žodį „ultragarsas“, įsivaizduoja, jog toks skaitiklis gali pakenkti sveikatai, labai klysta. Gamintojai paaiškino, kad ultragarsinių skaitiklių signalai yra ypač silpni. Daug silpnesni nei kitų mūsų buityje naudojamų prietaisų. Pavyzdžiui, televizoriaus ar radijo.

Naujausias „Axioma Metering“ projektuotojų kūrinys - išmanusis vandens skaitiklis Qalcosonic W1. Juo bus galima nuotoliniu būdu kontroliuoti vandens suvartojimą, vandenį tiekiančios įmonės greičiau pastebės vandentiekio vamzdžių įtrūkimus, mažiau patirs nuostolių.

Ar „Axioma Metering“ gamins išmaniuosius skaitiklius tik Lietuvos rinkai? Toli gražu. Eksportas sudarys 70 proc. apyvartos. Qalcosonic W1 skaitiklį jau dabar testuoja per 30 Vakarų Europos komunalinių įmonių. Produktai bus eksportuojami ne tik į Italiją, Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Vokietiją, bet ir į JAV. Tikimasi laipsniškai įsitvirtinti ir Azijos rinkoje.

Svarbiausia, kaip teigė I.Vosylius, „Axioma Metering“, nors ir nenuvertina savo konkurentų, tačiau įstojo į rinką su geresniu produktu. Plečiantis gamybai, atitinkamai prireiks ir daugiau darbuotojų. Pirmiausiai bus plečiami gamyklos Pardavimų ir Inovacijų padaliniai.

Gamyklos produkcija bus nuolat tobulinama. Naujausias produktas tarp šilumos skaitiklių - Qalcosonic E3, kuris pakeis dabar gaminamus Qalcosonic E1 skaitiklius.

O svarbiausia žinia - Kauno rajone „Axioma Metering“ ne tik gamins originalią, paklausią produkciją, bet ir kuria naujas darbo vietas. Tuo ypač džiaugėsi gamyklos atidarymo iškilmėse dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Pastarasis, padėkojęs ICOR, jog kuria labai gražų verslą ir yra pavyzdys kitiems verslininkas, įteikė A.Janukoniui ir I.Vosyliui Kauno rajono Garbės ženklą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net