Streikuojantys naftininkai tikisi paramos iš Lenkijos

2014 birželio mėn. 23 d. 18:22:13 Perskaitė 1219

Pirmadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė streikuoti besirengiančių "Orlen Lietuva" profsąjungų atstovus ir aptarė bendrovėje susidariusią padėtį.

Kaip jau skelbta, AB "Orlen Lietuva" darbuotojų profsąjunga po įtemptų derybų su "Orlen Lietuva" vadovybe pasirašė nesutarimų protokolą ir nutraukė kolektyvinę sutartį. Darbdaviui įteikti reikalavimai dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo, šiuo metu rengiamasi streikui.

Kaip po susitikimo Vyriausybėje sakė "Orlen Lietuva" darbuotojams atstovaujanti Naftininkų profesinės sąjungos tarybos pirmininkė Virginija Vilimienė, pagrindinis naftos įmonės darbuotojų reikalavimas - užtikrinti deramą atlikto darbo apmokėjimą. Tikimasi, kad jį pavyks įgyvendinti užmezgus trišalį dialogą.

"Mes kovojame, kad nebūtų sumažinti atlyginimai - tai motyvuoja darbuotojus dirbti. Atlyginimas susideda ir iš naktinių priemokų darbuotojams, teigiama, kad atlyginimai yra dideli, tačiau vidurkis yra išvedamas įtraukiant administracijos darbuotojų atlyginimus, todėl vidurkis ir atrodo pakankamai didelis", - teigė V. Vilimienė.

"Įmonės situacija yra tikrai sudėtinga, bet mes nesame vieni - taip pat yra "PKN Orlen" pagrindinė įmonė, kuri yra Plocke - ten dirbama pelningai. Plockas yra įsigijęs Mažeikių naftos įmonę, mes taip pat išlaikome rinką ir parduodame produktus", - galimybių gauti paramą iš Lenkijos matė profsąjungos vadovė.

Pasak V.Vilimienės, "Orlen Lietuva" darbuotojai dirba sunkiai ir daug - iš 2000 "Orlen Lietuva" darbuotojų šiuo metu yra likę apie 1400, jie pasidalijo visą buvusio kolektyvo krūvį.

Premjero teigimu, "Lietuvos geležinkeliai" yra pasirengę bendrovei taikyti lengvatinius pervežimo tarifus, o Vyriausybė remia produktotiekio statybas - šį projektą, pasak A. Butkevičiaus, turi įgyvendinti "Orlen Lietuva" kartu su "Klaipėdos nafta". Tačiau bendrovė turi atlikti ir savo namų darbus - pati teikti paraiškas ES aplinkosaugos ir inovatyvumo programose ir siekti struktūrinės paramos.

"Sudėtinga su šiomis priemonėmis ženkliai pagerinti finansinę situaciją per trumpą laikotarpį, bet ilgalaikėje perspektyvoje tai būtų tam tikras indėlis ir pagalba", - mano Premjeras.

Skelbiama, kad artimiausiu metu Vyriausybėje turėtų susitikti visos "Orlen Lietuva" situacija suinteresuotos šalys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net