respublika.lt

Skaitmeninis euras: Rytdienos pinigai ar dar vienos ES pinklės? - straipsnio komentarai:

 • y
  yra bankas 2021 sausio 28 11:44:37

  Lietuvoje,katras neima jokio mokesčio už prekių,paslaugų apmokėjimą.Už pervedimus taip pat ne,jei iki 1000eurų.Už sąskaitos aptarnavimą- keliasdešimt centų,kartą į mėnesį.Nežinau ar galima reklamuoti,bet rasite jį per googlį -Pilaitės gatvėje,Vilniuje.Sėkmės taupant.

  4 2
  Atsakyti
 • B
  Bankininkas 2021 sausio 28 19:04:33

  tai skaitmeninis euras bus konkurentas bitkoinui, nes veiks bloku grandines pagrindu ir bus galima tureti skaitmenine savo pinigine savo kompiuteryje, o ne banke! Tai esminis skirtumas, taip bus dalinai eliminuojami nacionaliniai saliu komerciniai bankai (kuriuose tvarkomos musu saskaitos), nes tokio skaitmeninio euro emisija ir visa valdyma vykdys tik Europos centrinis bankas. Sita poreiki kelia didelis susidomejimas bloku grandines technologija (bitkoinas ir sukurtas kaip geriausias sios technologijos pvyzdys) ir bitkoino vertes augimas, bei atsirandant vis daugiau atsiskaitymu galimybiu bitkoinu. pvz: Lietuvoje veikianti viena didziausiu el.parduotuve varle.lt leidzia bet ka pirkti uz Bitcoin, Etherium ir kt. kripto valiutas. Pirkimas yra praktiskai anoniminis ir labai patogus (anoniminis jei nurodysi kita adresa prekes gavimui, o ne savo tikraji).

  4 2
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 sausio 28 11:12:51

  Euras, tai Vokietijos markes slapyvardis siaubiant buvusias tarybines respublikas. Pinigai visada eina i centra. Centras yra Vokietija. Netgi naudojami popieriniai eurai yra skirstomi i markes, banknotai nuo 100 euru, ir ostmarkes, banknotai iki 50 euru imtinai. Senoji Europa nesugeba gyventi be koloniju. Po 1990 metu visa buvusi TSRS teritorija yra kolonija. Nereiketu kliedeti apie tsi, kad del skaitmeninio euro ivedimo spres visos salys. Spres koloborantai sedintys Briuselyje. Jiems Merkel, kas menesi, duoda po gera sauja Judo sidabriniu. Lietuvos Bankas, su banko veikla neturi nieko bendra, tai Reicho kanceliarijos padalinys, priziurintis, kad Lietuvoje isliktu nrisgyvenimo salygos, kad pabegeliai nesugalvotu grizti ir toliau keltu senuju ES saliu gerove.

  20 1
  Atsakyti
 • A
  Antanas 2021 sausio 28 11:21:03

  Išsišiepęs Butkevičius aiškino jog atsisakydami litų nieko neprarasim o praradom kainos kilo 3,5 karto. Įvesdami eurus apvogėt mus o dabar siūlot dar vieną apiplėšimo variantą.

  36 1
  Atsakyti
 • T
  Taip 2021 sausio 28 12:17:33

  Suprasčiau, jeigu būtų įvesti Lietuvoje skaitmeniniai litai, kurie suteiktų šiokį tokį valstybės savarankiškumą. Tačiau, kam įvedinėti kažkokius paralelinius eurus, nežinau. Juk dabar gali neturėti grynųjų pinigų, bet atsiskaityti virtualiai. Atsirastų žmonėms papildoma dilema, kuriuos pinigus pasirinkti. Žinoma, toks Sorošas galėtų susižinoti pirmas apie papildomas vienų ar kitų emisijas. Grynieji pinigai suteikia daugiau žmonėms laisvės. Pvz. nedirbo visą parą internetas, tai ką tuomet daryti, jeigu neturi grynų pinigų. O jeigu koks karo stovis, ką darytų žmonės be grynųjų.

  18 1
  Atsakyti
 • V
  VYTAUTAS56 2021 sausio 28 12:47:12

  kas liečia finansus jau dabar baudžiava-bankas duoda kiek nori, nori daugiau už savo pinigus turi mokėt, net skaičiuoja kiek tualetinio pirkai ir pagal tai tavo šešeli vertina, o skaitmeninei pinigai tai jau vergovė, įdomu tik kokius štampus ant katu degins

  14 1
  Atsakyti
 • L
  Logika 2021 sausio 28 12:50:54

  Sakote „Skaitmeninis euras būtų euras, tik ne popierinis“. Leiskite paklausti, o kai aš moku kortele, tai iš jos išlenda popierinis euras? Manau, visi supranta, kad ne. Kortele yra perduodamas mokėjimas skaitmenine forma. Tai euras jau kaip ir dabar ciekuliuoja skaitmenine forma. Koks gali būti kitas paaiškinimas? Visos valstybės, kurios nori įvesti savo skaitmeninius pinigus, nori būti tų pinigų valdytojos. Juk tiesiogiai valstybė, turinti kažkokią savo valiutą, t.y. savo pinigus, negali įtakoti kitos valstybės turimų pinigų. Teoriškai. Praktiškai būdų yra, bet jie ekonominiai, politiniai, kariniai ir t.t. Klausimas kas yra skaitmeniniai pinigai? Jei už pvz. imti BTC, tai tada kalba eina apie serverius, blokų grandines ir bankų nereikalingumą, o tai niekaip nesisieja su valstybės noru valdyti savo pinigus, nes paprastai juos valdo centrinis bankas. Vėlgi, teoriškai :) Kol kas mano logika nemato logiško paaiškinimo kas turėtų būti tie skaitmeniniai pinigai, kurie nepanaikintų ir grynų.

  13 1
  Atsakyti
 • L
  Logika 2021 sausio 28 15:45:33

  Priimkime hipotetiškai :) Jei sukurti kažkokią skaitmeninę atsiskaitymo formą, kuriai nereikalingi bankai, kurios neįtakoja valstybių vyriausybės, jei kiekvienas gyventojas gali turėti skaitmeninę piniginę, kurios turiniu gali atsiskaityti net turguje, nes visi tokias pinigines turi, tada klausimas o kam reikalingos valstybės su savo vyriausybėmis? Bendri pinigai, bendri įstatymai ir voila, ką turim?

  19 1
  Atsakyti
 • P
  Prosenelis 2021 sausio 28 16:04:33

  Lietuvai butu gera proga susigrąžinti svuolačiu sunaikinta lita Butkausko Vainausko Sėdžiaus

  17 1
  Atsakyti
 • L
  Linas 2021 sausio 28 16:53:07

  Aš taip ir nesupratau kuo skiriasi el.bankininkyste ir atsiskaitymas banko kortelėmis nuo el.euro????aš ir dabar galiu atsiskaityti be grynųjų pinigų, tai kam tada dar kurti kažką kas jau egzistuoja ir nebūtina ????ar čia aš kažko nesupratau?

  11 1
  Atsakyti
 • P
  Pėnsinikai 2021 sausio 28 18:48:57

  Tai kas mums pensininkams daryti, kai nei kompų neturime , nei mokam naudotis, atsiskaitinėjam grynais ,kuriuos atneša .

  12 1
  Atsakyti
 • L
  Logika Bankininkui 2021 sausio 28 20:55:42

  O jums neatrodo, kad bitkoinas ir kt crypto yra tik testavimui? Lenda nesklandumai, kuriami apgreidai, tinklai, ETH pereina nuo PoW prie PoS koncepcijos? Na, ir tuo pačiu neblogai surenkamas pinigų perteklius. Retam sekasi susikrauti turtus, nes pinigai dažniau nusėda banginių sąskaitose :) Matau vieną iš logiškų paaiškinimų kam reikia skaitmeninio euro ar dolerio, ar rublio. Skirtumas tarp el. atsiskaitymų dabar ir skaitmeninių pinigų būtų toks, kad skaitmeninių pinigų negalima bus išimti grynais. Dabartiniai yra tik skaitmenizuoti, bet nepanaikinti ir gryni. Tskant, pereinamasis laikotarpis. O skaitmeniniai yra skaitmeniniai. Kaip tu išimsi BTC ar ETH grynais, jei jų tokių apčiuopiamų nėra? Net BCH. Tik skaitmena.

  7 1
  Atsakyti
 • C
  Ceslovas 2021 sausio 28 21:16:03

  Skaitmeniniai pinigai tas pat jei tau nupjautu organa ir idetu i tavo kisene. Nors daikta turi, bet nepasinaudosi. Tiksliau naudosiesi pagal bankininku uzgaida.

  14 1
  Atsakyti
 • T
  Tam "Bankininkas" 2021 sausio 29 01:22:36

  Taiklus paties pastebėjimas apie tai, jog tais skaitmeniniais pinigais iš esmės disponuos ne bankai, o išimtinai tik patsai euro zonos centrinis bankas (ECB). Ir kas tokiu atveju galėtų paneigti, kad su tokia aferistine, kardinaliai antiliberalia, diktatoriška ir sveiku protu sunkiai suvokiama pinigų sistemos reforma Eurolendas (euro zona) nesirengia dėl neatskingai vydytos pinigų politikos besiartinančiai skolų bei finansų krizei ir tikėtinam euro kolapsui? Rezgama alternatyvių skaitmeninių pinigų sistema leistų eurui bei pačiam ECB išlikti bent leisgyviams tokio kolapso atveju ir išlaikyti bent tą dalį žmonių pinigų, kuriuos jie teikėsi laikyti ECB skaitmenose, kai bankų sąskaitose laikomi eurai tapų beverčiais. Tokia būtų ta ES rezgamų pinklių prasmė artėjant liberastglobalizmo atomazgai. Kas galėgų įžvelgti kitokią tų pinklių prasmę?

  6 1
  Atsakyti
 • S
  Skydas 2021 sausio 28 09:45:17

  Tai labai pelninga ir patogi piliečių kontrolė,prisidengiant "atsiskaitymo patogumais" bei kova su "šešėliniais" pinigais.

  34 0
  Atsakyti
 • N
  Na pabandykite 2021 sausio 28 10:22:08

  dabar paneigti,kad tai ne samokslas?Ta pandemija tik pretekstas einant link visuotines zmoniu skaitmenizacijos.Jau dabar atsiranda siulymai nebegydyti tu zmoniu kurie atsisakys "skiepytis",bausti BK kurie netiki korona,antivakserius...aplamai visus kurie nepasiduoda,tai masinei psichozei.Kas del skaitmeniniu pinigu,tai prisiminkim pries kiek laiko ta kampanija prasidejo.Dabar tai daroma nieko nesivarzant,nes valdzia pamate,kad zmones bevaliai.Neveltui 30m.skirste i gyvulius ir"elita".Net,kai mus atvirai pavadino"gyvuliu ukiu",mes niekaip neregavome.Mums kisa iskreiptas vertybes o mes tylime.Mus apvagia,meluoja-tylime.Tai ko neekspermentuoti su tokia aviu banda kuri visko bijo?Bet valdzia musu irgi bijo!Todel ir suvare mus i getus ir ateme teise laisvai mitinguoti,bet teises streikuoti jie neateme.Tai dar vienintele galimybe kuria mes galime teisiskai pasinaudoti.Jei ja dabar nepasinaudosim,tai kito kelio neturesim...Visos teorijos kurios kazkada buvo vadinamos"samokslo"jau realybe.

  45 0
  Atsakyti
 • s
  sveikinimai 2021 sausio 28 10:29:00

  Visi pirmyn kinija nebetoli , kam noresim tam duosim , kas nepatenkinti raso ir skaito neta, tam uzblokuosim, pirmyn i sviesu kinijos rytoju

  22 0
  Atsakyti
 • Z
  Z 2021 sausio 28 10:55:45

  Kukučių sapalionės, kas vyksta ir kur einama matosi net užsimerkus

  14 0
  Atsakyti
 • p
  propesorius 2021 sausio 28 10:56:56

  Visas narko verslas pereis į krypto)

  10 0
  Atsakyti
 • z
  zero 2021 sausio 28 11:04:07

  sugalvojo vėl kažkokia afera,ne kitaip,vėl nukentės vargšai ponai eilini karta praturtės

  25 0
  Atsakyti
 • G
  Gina 2021 sausio 28 11:05:54

  Bandysiu: 50 euru popierinis variantas- sumoku 50 euru uz batus, pardavejas gauna 50 euru, kuriuos sumoka uz mesa, mesos pardavejas, gaves 50 euru perka santechnikui uz paslaugas ir tt, 50 euru kaip buvo taip ir liko 50 euru. Dabar kortele apmokenimas- KIEKVIENAS mokejimas MINUS 2 eurai, kuriuos pavagia bankas. Dazniausia bankas yra kitos salies, taip pinigai iskeliauja is salies, JIE YRA PAVAGIAMI bankyru.

  37 0
  Atsakyti
 • O
  O 2021 sausio 28 11:39:59

  Tas ponas su krištolinėm linzėm buvo ir išliko suktas Algiukas melagįlis ,is partijos y partiję laksto , gaila lovy palikti ,pažystu jį ,tikėjau juo ,o jis pasirodo ei,inis šuleris tokios asmenybės y kalįjimą sodint , pralobo seime ,,,,,Vikaviškyje buvo tik eili is tarnautojes prie tarybų valdžios .

  11 0
  Atsakyti
 • S
  Skaitmeninis euras „papildytų grynuosius pinigus, bet jų nepakeistų", - pabrėžia ECB ??????????? 2021 sausio 28 12:19:28

  dar vienas kuoliukas kuriant elektroninį konclagerį. . vienintelė viltis (net juokas ima) tai visi bankai (seb, luminor, doiče,....., ir dar didesni) nes esant skaitmeninei valiutai bankai tampa "vakarykšte diena" ....

  13 0
  Atsakyti
 • V
  Veikejas 2021 sausio 28 12:21:46

  jurgilaS..maigo desimtmeciai-cia nuoroda i vaikus ir jaunima kuris ir gime su mobiliais,tai ka,-septyniasdesimtmeciai ir kiti jau nurasyti,biomase...ar ponas atskrido is menulio kad nesupranta-ar galima turet interneta kaI TO---KIOS pensijos???

  17 0
  Atsakyti
 • R
  Rimtautas 2021 sausio 28 12:23:04

  Rusija kuria skaitmeninį rublį, Kinija kuria skaitmeninį juanį, ES kuria skaitmeninį eurą. . smulkūs bankai (tipo doičebankas, SEBas, ...) tampa nereikalingi.... .

  16 0
  Atsakyti
 • Ž
  Žodžiu 2021 sausio 28 14:08:31

  Pinigai uždirbti mūsų bus jau nebe mūsų, jie paprasčiausiai bus nusavinti. Jau dabar yra visokie limitai, nes negali pasinaudoti savo pinigais kaip ir kiek nori, arba turi kreiptis į banką, kad jis tau leistų pasiimti daugiau nei limituota. Paskui bus dar baisiau, tavo pinigų išleidimą griežtai kontroliuos, ir kiekvienas euras bus uzpajamuotas, net dovanotas. Būsime bankų ir korporacijų vergai, be nieko, be apsisprendimo laisvės.

  29 0
  Atsakyti
 • f
  frg 2021 sausio 28 14:12:25

  Skaitmeninis euras tai reiskia kad bet kuris komercinis bankas gali padaryti euru emisija. Tai istums ES i chaosa.

  8 0
  Atsakyti
 • J
  Jurgilas-analfabetas Centrinio banko klapčiukas 2021 sausio 28 13:02:02

  Nepasako ar nutyli pagrindinį faktą- Skaitmeninis euras ir kitos skaitmeninės valiutos panaikins visus bankus kurie yra tarpininkai-tai yra žmonės neša pinigus į banką gaudami palūkanas o po to išduota kreditus- per skaitmeninius pinigus visi bankai ir kredito unijos bus sunaikinti absoliučiai su visais Mauricais Mačiuliais ekspertais kabutėse- veiklą vykdys tik Centriniai bankai kuriuose skaitmenines sąskaitas turės fiziniai ir juridiniai asmenys-grynų pinigų nebus todėl tai ir vadinama skaitmeniniu konclageriu-bet kada jums karktelėjus ar pasipriešinus vakcinai ar koncentracijos stovyklų kūrimui jums bus atjungtos sąskaitos ir jūs virsite bomžu Kirtimuose.

  24 0
  Atsakyti
 • K
  Kam reikalingas skaitmeninis euras? 2021 sausio 28 13:11:38

  Tam, kad "laisvame-demokratiškame" elektroniniame konclageryje būtų pasirinkimas - atsiskaityti SKAITMENINIAIS arba.. NEGRYNAISIAIS eurais ! Tai maždaug, kaip prievolė nesirodyti be antsnukio -bet gyvuliai turi pasirinkimą: kaukė arba respiratorius. O grynieji naikinami jau dabar: bankuose grynieji nekeičiami, nepriimami, prekybcentriuose vakare pirkti gali tik savitarnos kasose, kurių pusė grynųjų nepriima; vėliau nepriims visos kasos. Palaipsniui vis mažiau bus galima naudoti grynus pinigus, o dezinformacijos priemonės skelbs, kad "ūkių" gyventojai vis mažiau atsiskaito grynaisiais, todėl jų "patogumui ir saugumui" sudaromos sąlygos SKAITMENINIAMS atsiskaitymams, t.y. naikinami grynieji.

  48 0
  Atsakyti
 • v
  vb 2021 sausio 28 14:40:03

  skaitmeniniai maurikai jau dabar yra. kas cia naujo ? gal turejo galvoj kriptovaliutas o ne masiskai stampuojamus maurus

  2 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATASKAITA: Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui surinkta - 6885 eurai, aukotųjų skaičius - 23; primename sąskaitos Nr. LT 24 7044 0600 0780 3510
 • AUKŲ NĖRA: ankstų pirmadienį vietos laiku išsiveržė Indonezijos Javos saloje stūksantis Merapio ugnikalnis, 16 kartų išspjaudamas į orą įkaitusią lavą, pranešė šalies vulkanologijos agentūra.
 • TRAUKINYS: sekmadienį Egipte nuo bėgių nuvažiavo keleivinis traukinys ir buvo sužaloti mažiausiai 109 žmonės.
 • GAISRAS: sekmadienio popietę pranešta apie Šiaulių rajone degantį ūkinį pastatą.
 • TRŪKUMAS: Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve gyventojai šeštadienį surengė protestą dėl pernelyg lėto skiepijimo nuo COVID-19, o dalis jų savo automobiliai užblokavo šalia pagrindinės miesto stoties esančią aikštę.
 • PASITRAUKIMAS: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas.
 • TEMPAI NEBLOGI: padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją, o vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.
 • NUSKENDO: prie Tuniso krantų nuskendo valtis su migrantais, žuvo mažiausiai 21 migrantas iš Afrikos, jiems bandant Viduržemio jūra pasiekti Italijai priklausančią Lampedūzos salą,
 • UŽBLOKAVO: penktadienį Pakistano vyriausybė, siekdama užtikrinti saugumą šalyje, laikinai užblokavo internetą.
 • PERKOPTA RIBA: pasaulyje jau pagaminta daugiau kaip 1 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių - tai įvyko balandžio 12 dieną, o kitas milijardas gali būti viršytas gegužės pabaigoje.
 • SKIEPAI: Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad siekdama efektyviau panaudoti vakcinos nuo COVID-19 likučius, kviečia vakcinacijai registruotis 55+ grupės vilniečius.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar bijote susirgti koronavirusu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip elgiatės atšilus orams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
9. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
12. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +8 C

+3 +9 C

 

0 +8 C

+12 +17 C

+10 +14 C

 

+8 +13 C

0-5 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos