respublika.lt

Skaitmeninis euras: Rytdienos pinigai ar dar vienos ES pinklės? - straipsnio komentarai:

 • n
  nustokite kliedėti 2021 vasario 05 01:02:30

  Bitkoinai, jų kasyklos yra paprastas kompiuterinis žaidimas, kad ištraukti realius pinigus už virtualią valiutą, kurios nėra. Kodėl nėra kasyklų eurams, doleriams ar auksui? Kas gali paaiškinti, kodėl neegzistuojantis daiktas brangsta? O kai kaina išauga, neegzistuojantis daiktas sparčiai pasidaugina? Nusipirkai bitkoinų, o prekės negauni? kaip suprasti? Suprantu lietuva-stebuklų šalis. Čia net pensijų fonde sukaupti pinigai virto pensijiniais vienetais santykiu 1:1, tačiau pensijinio vieneto kaina patapo 0,49. Taigi pusė pinigų pradingo. Taip būna su virtualia valiuta, geriau jau realūs pinigėliai kojinėje po matrasu.

  3 0
  Atsakyti
 • T
  Tam "Bankininkas" 2021 sausio 29 01:22:36

  Taiklus paties pastebėjimas apie tai, jog tais skaitmeniniais pinigais iš esmės disponuos ne bankai, o išimtinai tik patsai euro zonos centrinis bankas (ECB). Ir kas tokiu atveju galėtų paneigti, kad su tokia aferistine, kardinaliai antiliberalia, diktatoriška ir sveiku protu sunkiai suvokiama pinigų sistemos reforma Eurolendas (euro zona) nesirengia dėl neatskingai vydytos pinigų politikos besiartinančiai skolų bei finansų krizei ir tikėtinam euro kolapsui? Rezgama alternatyvių skaitmeninių pinigų sistema leistų eurui bei pačiam ECB išlikti bent leisgyviams tokio kolapso atveju ir išlaikyti bent tą dalį žmonių pinigų, kuriuos jie teikėsi laikyti ECB skaitmenose, kai bankų sąskaitose laikomi eurai tapų beverčiais. Tokia būtų ta ES rezgamų pinklių prasmė artėjant liberastglobalizmo atomazgai. Kas galėgų įžvelgti kitokią tų pinklių prasmę?

  6 1
  Atsakyti
 • C
  Ceslovas 2021 sausio 28 21:16:03

  Skaitmeniniai pinigai tas pat jei tau nupjautu organa ir idetu i tavo kisene. Nors daikta turi, bet nepasinaudosi. Tiksliau naudosiesi pagal bankininku uzgaida.

  14 1
  Atsakyti
 • L
  Logika Bankininkui 2021 sausio 28 20:55:42

  O jums neatrodo, kad bitkoinas ir kt crypto yra tik testavimui? Lenda nesklandumai, kuriami apgreidai, tinklai, ETH pereina nuo PoW prie PoS koncepcijos? Na, ir tuo pačiu neblogai surenkamas pinigų perteklius. Retam sekasi susikrauti turtus, nes pinigai dažniau nusėda banginių sąskaitose :) Matau vieną iš logiškų paaiškinimų kam reikia skaitmeninio euro ar dolerio, ar rublio. Skirtumas tarp el. atsiskaitymų dabar ir skaitmeninių pinigų būtų toks, kad skaitmeninių pinigų negalima bus išimti grynais. Dabartiniai yra tik skaitmenizuoti, bet nepanaikinti ir gryni. Tskant, pereinamasis laikotarpis. O skaitmeniniai yra skaitmeniniai. Kaip tu išimsi BTC ar ETH grynais, jei jų tokių apčiuopiamų nėra? Net BCH. Tik skaitmena.

  7 1
  Atsakyti
 • p
  pensininkams 2021 sausio 28 20:36:34

  Dabar atneš virtualius pinigus. Pasirašysi, o tau parodys pinigų nuotrauką.

  12 0
  Atsakyti
 • M
  MOLIS 2021 sausio 28 20:31:03

  Žmonės bus suvaryti į finansinius lagerius..Pelnysis bankininkai..Žmonės dar labiau nukentės nuo sukčių.Jau dabar per visokias internetines bankininkystes yra daug nukentėjusių..Ir bankai nemato, kaip sukčiai iš sąskaitų nurašo pinigus... Būsime visi kaip kaliniai ar neveiksnūs piliečiai, kurie nesugeba naudotis grynaisiais pinigais......

  21 0
  Atsakyti
 • .
  ........................ 2021 sausio 28 19:52:32

  nuvertėjo jis tris kart ,kaip minimum....

  5 0
  Atsakyti
 • B
  Bankininkas 2021 sausio 28 19:04:33

  tai skaitmeninis euras bus konkurentas bitkoinui, nes veiks bloku grandines pagrindu ir bus galima tureti skaitmenine savo pinigine savo kompiuteryje, o ne banke! Tai esminis skirtumas, taip bus dalinai eliminuojami nacionaliniai saliu komerciniai bankai (kuriuose tvarkomos musu saskaitos), nes tokio skaitmeninio euro emisija ir visa valdyma vykdys tik Europos centrinis bankas. Sita poreiki kelia didelis susidomejimas bloku grandines technologija (bitkoinas ir sukurtas kaip geriausias sios technologijos pvyzdys) ir bitkoino vertes augimas, bei atsirandant vis daugiau atsiskaitymu galimybiu bitkoinu. pvz: Lietuvoje veikianti viena didziausiu el.parduotuve varle.lt leidzia bet ka pirkti uz Bitcoin, Etherium ir kt. kripto valiutas. Pirkimas yra praktiskai anoniminis ir labai patogus (anoniminis jei nurodysi kita adresa prekes gavimui, o ne savo tikraji).

  4 2
  Atsakyti
 • P
  Pėnsinikai 2021 sausio 28 18:48:57

  Tai kas mums pensininkams daryti, kai nei kompų neturime , nei mokam naudotis, atsiskaitinėjam grynais ,kuriuos atneša .

  12 1
  Atsakyti
 • L
  Labadiena 2021 sausio 28 17:08:33

  Taigi, po truputi prasideda, Naujosios pasaulio tvarkos igyvendinimo planai. Kam buvo paaukota 5 trilijardai doleriu? Ogi 5G rysiui. Ir tik durnas gali galvoti, kad tai del musu ir greitesnio kompo veikimo. TAI TOTALIOS KONTROLES PRADZIA.

  28 0
  Atsakyti
 • L
  Linas 2021 sausio 28 16:53:07

  Aš taip ir nesupratau kuo skiriasi el.bankininkyste ir atsiskaitymas banko kortelėmis nuo el.euro????aš ir dabar galiu atsiskaityti be grynųjų pinigų, tai kam tada dar kurti kažką kas jau egzistuoja ir nebūtina ????ar čia aš kažko nesupratau?

  11 1
  Atsakyti
 • P
  Prosenelis 2021 sausio 28 16:04:33

  Lietuvai butu gera proga susigrąžinti svuolačiu sunaikinta lita Butkausko Vainausko Sėdžiaus

  17 1
  Atsakyti
 • j
  jo 2021 sausio 28 15:56:06

  Laimingi lenkai neįsivedę euro.

  36 0
  Atsakyti
 • L
  Logika 2021 sausio 28 15:45:33

  Priimkime hipotetiškai :) Jei sukurti kažkokią skaitmeninę atsiskaitymo formą, kuriai nereikalingi bankai, kurios neįtakoja valstybių vyriausybės, jei kiekvienas gyventojas gali turėti skaitmeninę piniginę, kurios turiniu gali atsiskaityti net turguje, nes visi tokias pinigines turi, tada klausimas o kam reikalingos valstybės su savo vyriausybėmis? Bendri pinigai, bendri įstatymai ir voila, ką turim?

  19 1
  Atsakyti
 • j
  jeronimas 2021 sausio 28 15:11:50

  Jevrosojuzo bankas aiskiai ivardino,kad skaitmeniniai pinigai pakeistu cirkuliuojancius popierinius.Todel tik klausimas,ar lietuviski bankininkai tikrai atsilike informacijoj,ar tiesiog jevrosojuzas neteikia bankininkams tikslios info.O gal cia tokia izanga ,kad negazdinti vartotoju?? Tiesiog viena diena atsiras oriniai pinigai ar svajoniu pinigai salia cirkuliuojanciu popieriniu,o viena diena nuspres keli pasaulio aferistai kad popieriniai nebereikalingi??Argi nematot,kad pilietine visuomene zodzio nebeturi,o beveik tukstantis lietuvisku gerai apmokamu bankininku su nuoseda priesakyje,tiesiog pataikauja stambiesiems grobuonims??

  21 0
  Atsakyti
 • a
  aaa 2021 sausio 28 15:06:24

  Esminis tikslas yra isstumti grynuosius ir atidaryti saskaitas visiems zmonems centriniame banke(jis privatus). Centrinis bankas tures socialinio reiting sistema (pvz, parasei komentara pries valdzia ar paeme tavo vaika pries tevu valia ir kreipeisi i institucijas) sistemoje uzsifiksavo, reitingas nukrito ir vietoj pvz. 1000 turimu euru galesi panaudoti tik 600. Nenuejai pasiskiepyti pagal reikalavimus (o tai ruosia ilgam laikotarpiui:))-turi 0 euru saskaitoje ir esi pavojingas visiuomenei ale. Tokia sistema turi jau kinai (kam idomu galite susivesti skaitmeninis juanis i pajieska). Pradzioje zinoma buna daug graziu zodziu, nieks ale negali paaiskinti kam to reikia, kai jau ir taip el. budu visi atsiskaitineja, na o veliau kilpa vis po truputi spaudziama. Ta pati giesme buvo, kai pradejo stumti is apyvartos grynuosius: bankomatai bus, nuemimo limitas neribojamas ir t.t. Siandien matome, kad atokesneje vietoveje issigrynint sudetinga ir jei reik daugiau, kainuoja papildomai.

  24 0
  Atsakyti
 • v
  vb 2021 sausio 28 14:40:03

  skaitmeniniai maurikai jau dabar yra. kas cia naujo ? gal turejo galvoj kriptovaliutas o ne masiskai stampuojamus maurus

  2 0
  Atsakyti
 • f
  frg 2021 sausio 28 14:12:25

  Skaitmeninis euras tai reiskia kad bet kuris komercinis bankas gali padaryti euru emisija. Tai istums ES i chaosa.

  8 0
  Atsakyti
 • Ž
  Žodžiu 2021 sausio 28 14:08:31

  Pinigai uždirbti mūsų bus jau nebe mūsų, jie paprasčiausiai bus nusavinti. Jau dabar yra visokie limitai, nes negali pasinaudoti savo pinigais kaip ir kiek nori, arba turi kreiptis į banką, kad jis tau leistų pasiimti daugiau nei limituota. Paskui bus dar baisiau, tavo pinigų išleidimą griežtai kontroliuos, ir kiekvienas euras bus uzpajamuotas, net dovanotas. Būsime bankų ir korporacijų vergai, be nieko, be apsisprendimo laisvės.

  29 0
  Atsakyti
 • K
  Kam reikalingas skaitmeninis euras? 2021 sausio 28 13:11:38

  Tam, kad "laisvame-demokratiškame" elektroniniame konclageryje būtų pasirinkimas - atsiskaityti SKAITMENINIAIS arba.. NEGRYNAISIAIS eurais ! Tai maždaug, kaip prievolė nesirodyti be antsnukio -bet gyvuliai turi pasirinkimą: kaukė arba respiratorius. O grynieji naikinami jau dabar: bankuose grynieji nekeičiami, nepriimami, prekybcentriuose vakare pirkti gali tik savitarnos kasose, kurių pusė grynųjų nepriima; vėliau nepriims visos kasos. Palaipsniui vis mažiau bus galima naudoti grynus pinigus, o dezinformacijos priemonės skelbs, kad "ūkių" gyventojai vis mažiau atsiskaito grynaisiais, todėl jų "patogumui ir saugumui" sudaromos sąlygos SKAITMENINIAMS atsiskaitymams, t.y. naikinami grynieji.

  48 0
  Atsakyti
 • J
  Jurgilas-analfabetas Centrinio banko klapčiukas 2021 sausio 28 13:02:02

  Nepasako ar nutyli pagrindinį faktą- Skaitmeninis euras ir kitos skaitmeninės valiutos panaikins visus bankus kurie yra tarpininkai-tai yra žmonės neša pinigus į banką gaudami palūkanas o po to išduota kreditus- per skaitmeninius pinigus visi bankai ir kredito unijos bus sunaikinti absoliučiai su visais Mauricais Mačiuliais ekspertais kabutėse- veiklą vykdys tik Centriniai bankai kuriuose skaitmenines sąskaitas turės fiziniai ir juridiniai asmenys-grynų pinigų nebus todėl tai ir vadinama skaitmeniniu konclageriu-bet kada jums karktelėjus ar pasipriešinus vakcinai ar koncentracijos stovyklų kūrimui jums bus atjungtos sąskaitos ir jūs virsite bomžu Kirtimuose.

  24 0
  Atsakyti
 • L
  Logika 2021 sausio 28 12:50:54

  Sakote „Skaitmeninis euras būtų euras, tik ne popierinis“. Leiskite paklausti, o kai aš moku kortele, tai iš jos išlenda popierinis euras? Manau, visi supranta, kad ne. Kortele yra perduodamas mokėjimas skaitmenine forma. Tai euras jau kaip ir dabar ciekuliuoja skaitmenine forma. Koks gali būti kitas paaiškinimas? Visos valstybės, kurios nori įvesti savo skaitmeninius pinigus, nori būti tų pinigų valdytojos. Juk tiesiogiai valstybė, turinti kažkokią savo valiutą, t.y. savo pinigus, negali įtakoti kitos valstybės turimų pinigų. Teoriškai. Praktiškai būdų yra, bet jie ekonominiai, politiniai, kariniai ir t.t. Klausimas kas yra skaitmeniniai pinigai? Jei už pvz. imti BTC, tai tada kalba eina apie serverius, blokų grandines ir bankų nereikalingumą, o tai niekaip nesisieja su valstybės noru valdyti savo pinigus, nes paprastai juos valdo centrinis bankas. Vėlgi, teoriškai :) Kol kas mano logika nemato logiško paaiškinimo kas turėtų būti tie skaitmeniniai pinigai, kurie nepanaikintų ir grynų.

  13 1
  Atsakyti
 • V
  VYTAUTAS56 2021 sausio 28 12:47:12

  kas liečia finansus jau dabar baudžiava-bankas duoda kiek nori, nori daugiau už savo pinigus turi mokėt, net skaičiuoja kiek tualetinio pirkai ir pagal tai tavo šešeli vertina, o skaitmeninei pinigai tai jau vergovė, įdomu tik kokius štampus ant katu degins

  14 1
  Atsakyti
 • R
  Rimtautas 2021 sausio 28 12:23:04

  Rusija kuria skaitmeninį rublį, Kinija kuria skaitmeninį juanį, ES kuria skaitmeninį eurą. . smulkūs bankai (tipo doičebankas, SEBas, ...) tampa nereikalingi.... .

  16 0
  Atsakyti
 • V
  Veikejas 2021 sausio 28 12:21:46

  jurgilaS..maigo desimtmeciai-cia nuoroda i vaikus ir jaunima kuris ir gime su mobiliais,tai ka,-septyniasdesimtmeciai ir kiti jau nurasyti,biomase...ar ponas atskrido is menulio kad nesupranta-ar galima turet interneta kaI TO---KIOS pensijos???

  17 0
  Atsakyti
 • S
  Skaitmeninis euras „papildytų grynuosius pinigus, bet jų nepakeistų", - pabrėžia ECB ??????????? 2021 sausio 28 12:19:28

  dar vienas kuoliukas kuriant elektroninį konclagerį. . vienintelė viltis (net juokas ima) tai visi bankai (seb, luminor, doiče,....., ir dar didesni) nes esant skaitmeninei valiutai bankai tampa "vakarykšte diena" ....

  13 0
  Atsakyti
 • T
  Taip 2021 sausio 28 12:17:33

  Suprasčiau, jeigu būtų įvesti Lietuvoje skaitmeniniai litai, kurie suteiktų šiokį tokį valstybės savarankiškumą. Tačiau, kam įvedinėti kažkokius paralelinius eurus, nežinau. Juk dabar gali neturėti grynųjų pinigų, bet atsiskaityti virtualiai. Atsirastų žmonėms papildoma dilema, kuriuos pinigus pasirinkti. Žinoma, toks Sorošas galėtų susižinoti pirmas apie papildomas vienų ar kitų emisijas. Grynieji pinigai suteikia daugiau žmonėms laisvės. Pvz. nedirbo visą parą internetas, tai ką tuomet daryti, jeigu neturi grynų pinigų. O jeigu koks karo stovis, ką darytų žmonės be grynųjų.

  18 1
  Atsakyti
 • y
  yra bankas 2021 sausio 28 11:44:37

  Lietuvoje,katras neima jokio mokesčio už prekių,paslaugų apmokėjimą.Už pervedimus taip pat ne,jei iki 1000eurų.Už sąskaitos aptarnavimą- keliasdešimt centų,kartą į mėnesį.Nežinau ar galima reklamuoti,bet rasite jį per googlį -Pilaitės gatvėje,Vilniuje.Sėkmės taupant.

  4 2
  Atsakyti
 • O
  O 2021 sausio 28 11:39:59

  Tas ponas su krištolinėm linzėm buvo ir išliko suktas Algiukas melagįlis ,is partijos y partiję laksto , gaila lovy palikti ,pažystu jį ,tikėjau juo ,o jis pasirodo ei,inis šuleris tokios asmenybės y kalįjimą sodint , pralobo seime ,,,,,Vikaviškyje buvo tik eili is tarnautojes prie tarybų valdžios .

  11 0
  Atsakyti
 • A
  Antanas 2021 sausio 28 11:21:03

  Išsišiepęs Butkevičius aiškino jog atsisakydami litų nieko neprarasim o praradom kainos kilo 3,5 karto. Įvesdami eurus apvogėt mus o dabar siūlot dar vieną apiplėšimo variantą.

  36 1
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritartumėte „skiepadienio“ įteisinimui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip elgiatės atšilus orams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
5. Olava STRIKULIENĖ: Ramūnui sapnuojasi prezidentas Gabrielius
6. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
7. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
8. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
9. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
12. COVID-19 pandemija valdžiai apsimoka
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Tapinas VS Pukelis (1)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +3 C

+1 +4 C

 

+1 +6 C

+1 +7 C

+4 +9 C

 

+10 +14 C

0-5 m/s

0-8 m/s

 

0-7 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1896 PLN - 4.5668
RUB - 91.8450 CHF - 1.1001
GBP - 0.8670 NOK - 10.1675

Nuorodos