respublika.lt

Seimas nepritarė siūlymui leisti visiems elektros vartotojams grįžti pas visuomeninį tiekėją

(44)
Publikuota: 2023 balandžio 18 13:45:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotoja Guoda Burokienė. Eltos nuotr.

Seimas pasiūlė tobulinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos inicijuotas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias suteikti galimybę visiems elektros energijos vartotojams grįžti pas visuomeninį tiekėją, nežiūrint kuriame etape yra pasirašyta elektros energijos tiekimo sutartis.

 

LVŽS frakcijos seniūnės pirmosios pavaduotojos Guodos Burokienės pateiktas projektas antradienį nesulaukė pritarimo po pateikimo, už jį balsavo 54 Seimo nariai, prieš buvo 24, susilaikė 32 parlamentarai. Projektas galutinai nebuvo atmestas, bet grąžintas tobulinti.

Seimo „valstiečių“ nuomone, iki šiol galiojanti tvarka yra ydinga – "mat elektros naudotojai neturi jokios galimybės  grįžti pas visuomeninį tiekėją, nors priverstine tvarka privalėjo pasirinkti nepriklausomą tiekėją".

Frakcijos narių nuomone, būtina panaikinti 6 mėnesių laikotarpį, po kurio garantinis tiekimas galėtų būti nutrauktas, o esant garantiniam tiekimui, netaikyti numatyto 1,15 ir 1,25 koeficiento. 

„Pasirinkimas turi būti be valstybės privalomo nurodymo, leidžiant žmogui laisvai apsispręsti. Daugelis buitinių elektros energijos vartotojų, pasirašiusių sutartis su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais ir mokantys ženklias sumas už elektros energijos tiekimą, jaučiasi apgauti, lyginant su tais, kuriems šis laikotarpis pratęstas iki 2026 m.“,– sako LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

Anot jos, tokia tvarka negina vartotojo, riboja jo galimybes keisti nepriklausomą tiekėją ir visiškai nesudaro galimybės vėl pasirinkti visuomeninio tiekėjo. Anot parlamentarės, šiuo metu vartotojas privalo pasirinkti nepriklausomą tiekėją, nes to nepadarius kyla grėsmė po 6 mėnesių likti be elektros energijos tiekimo.

„Kita problema yra garantinio tiekimo kaina, kuri  yra apie 15-25 proc. didesnė priklausomai nuo to, ar tai buitinis vartotojas ar ne. Be to, papildomai reikia mokėti už elektros persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas. Manome, kad tiekimo kaina turėtų nepriklausyti nuo vartotojo statuso, nes pagrindinis rodiklis yra suvartotas elektros energijos kiekis, o ne tai, kas ją vartoja“, – teigia G.  Burokienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
34
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (44)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s