R.Tamašunienė: netinkamai laikomos atliekos Utenoje – tiksinti ekologinė bombanuotraukos (2)

2020 sausio 29 12:18:52 Perskaitė 1227

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad situacija Utenoje dėl netinkamai laikomų pavojingų atliekų jau 5 metus yra tiksinti ekologinė bomba.

 

„Šiaip noriu pasakyti, kad tai tiksinti ekologinė bomba jau 5 metai (...). Kažkokios naujos informacijos, kad (...) ši situacija virsta ekstremalia, nėra, bet toks pavojingas visuomenei ir gamtai objektas negali būti, dėl to sprendimai labai konkretūs, su pavedimais sutvarkyti ir likviduoti“, – trečiadienį po Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Pasak jos, trečiadienį Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu buvo priimti esminiai sprendimai dėl atliekų Utenoje situacijos suvaldymo.

„Čia priimti esminiai sprendimai. Pirmiausia įpareigota Aplinkos apsaugos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) sutvarkyti tą objektą kartu su įmone „Toksika“, kuri privalo iš pradžių parengti planą, kaip bus išvežamos tos atliekos, nustatyti, kokio pavojingumo (jos. – ELTA), nes jie informavo, kad yra labai skirtingų medžiagų, ir skirtingo pavojingumo nuo medicinių atliekų iki gyvsidabrio galbūt (...). Taip pat Finansų ministerija su Aplinkos ministerija turi ieškoti finansavimo šaltinių, jei Utenos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nepaskelbtų savo teritorijoje ekstremalios situacijosׅ“, – žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Jos teigimu, minėtą planą AAD turi parengti iki vasario 7 dienos, o vasario 14 dieną pristatyti lėšų poreikį Vyriausybei.

Primename, kad sausio 9 dieną Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai, dalyvaujant Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, policijos bei Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) pareigūnams, atliko neplaninį „Ūrus ir Ko“ veiklavietės patikrinimą. Pasitvirtino Utenos rajono savivaldybei AAD pareigūnų rašte pateikta informacija apie sandėliuose laikomų pavojingų atliekų grėsmę – veiklavietėje laikomos atliekos neatitinka priešgaisrinės saugos, civilinės saugos bei aplinkos apsaugos reikalavimų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net