respublika.lt

Pavasarį pasitinkame su šviežiomis daržovėmis

(0)
Publikuota: 2014 kovo 22 10:51:00
×
nuotr. 1 nuotr.
Pavasarį pasitinkame su šviežiomis daržovėmis. Sauliaus Venckaus nuotr.

Pirmaisiais šių metų mėnesiais parduotuvėse pirkėjai dažniau sustodavo prie šviežių vaisių ir daržovių lentynų. Prekybos tinklo MAXIMA duomenimis, prekyboje pasirodžius šviežio, šių metų derliaus daržovėms, gerokai šoktelėjo jų pardavimai. Tradicinių daržovių daugiau nuperkama vidutinio dydžio šalies miestuose, o didmiesčių gyventojai lentynose dažniau ieško egzotinių skonių.

Kelių pastarųjų metų prekybos duomenys rodo, jog daržovių paklausa labiausiai išauga kovo viduryje, kai parduotuvių lentynose pasirodo pirmasis šviežių pavasario daržovių derlius. Tuomet, priklausomai nuo daržovių rūšies, jų parduodama nuo kelių procentų iki kelių kartų daugiau. MAXIMA parduotuvėse šiuo metu jau galima įsigyti ir šviežio derliaus lietuviškų, ir daugiau nei 20 skirtingų rūšių įvežtinių salotų, įvairių žalumynų, ilgavaisių agurkų, ridikėlių, bulvių bei morkų.

„Didžiausia šviežių daržovių paklausa jaučiama ankstyvą pavasarį, kai po žiemos žmonės organizmą nori aprūpinti vitaminais. Matydami augantį šviežių daržovių poreikį, šiemet pavasarinių daržovių asortimentą išplėtėme. Klientams pasiūlėme naujų rūšių salotų, baltųjų laiškinių svogūnų, kurie į mūsų parduotuves atkeliauja iš Italijos. Jų skonis lietuviams dar nėra įprastas. Vis dėlto šiemet, kaip ir kasmet, didžiausio populiarumo sulaukė pirmosios lietuviško šviežio derliaus daržovės - ilgavaisiai agurkai. Šiuo metu jų paklausa yra gerokai didesnė už pasiūlą”, - pastebi MAXIMA LT, UAB, Maisto prekių pirkimo departamento direktorius Tomas Marcinkevičius.

Pasak jo, pastaraisiais metais Lietuvos vartotojai ne tik suvalgo daugiau daržovių, bet ir yra reiklesni jų kokybei. Klientai pageidauja nepriekaištingos išvaizdos, skonio, natūraliai išaugintų daržovių.

„Žmonėms vis svarbiau ne tik tai, kur daržovės užaugintos, bet ir ar greitai jos atkeliauja į parduotuves, ar yra šviežios. MAXIMA jau kelerius metus bendradarbiauja tik su patikimais vietiniais ir užsienio augintojais, kurie tiekia aukščiausios kokybės daržoves bei vaisius. Siekiame užtikrinti daržovių šviežumą, jos mūsų parduotuvių lentynas pasiekia per maksimaliai trumpą laiką: lietuviškos - tą pačią dieną, atvežtos iš svetur - per 2-3 dienas. Visos daržovės yra kelis kartus kruopščiai perrenkamos”, - sako T.Marcinkevičius.

Lietuviai tradiciškai gausiausiai perka bulves, agurkus, pomidorus, morkas ir kopūstus. Šios daržovės labiau paklausios šalies regionuose, o didmiesčių gyventojai vis dažniau išbando egzotinius - artišokų, smidrų, saldžiųjų bulvių, savojinių kopūstų - skonius. Egzotinių daržovių paklausa vien sostinėje šiais metais šoktelėjo beveik 40 proc.

Tradicinės salotos virtuvėje tai pat vis dažniau keičiamos romaninėmis - iš Viduržiemio jūros šalių atkeliaujančiomis egzotiškomis salotomis ar salotų mišiniais. Pastaraisiais metais daugiausiai įvairių salotų nuperkama Panevėžyje. Šiame mieste salotų populiarumas šiemet išaugo beveik ketvirtadaliu.

 

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s