respublika.lt

Kodėl populiari bendrijos pirmininko kėdė? (0)

2015 spalio 29 11:01:05
Edita SIAVRIS, zinios@vakarozinios.lt

Gyventi daugiabutyje, pasirodo, ne visada gera, ypač kai nuolat verda kova dėl bendrijos pirmininko posto. Intrigų, pykčio dėl bendrijos reikalų jau ne vieną dešimtmetį kupinas sostinės Tverečiaus g. 4 namas. Ar tam lemta baigtis?

×
nuotr. 1 nuotr.
Šiame name Tverečiaus g. 4 vyksta nuolatinė bendrijų pirmininkų kaita. Stasio Žumbio nuotr.

 

Vyravo netvarka

Sostinės Antakalnio mikrorajone, Tverečiaus g. 4, stovintis 5 aukštų 60 butų namas iš šalies atrodo tvarkingas, renovuotas, ramus, tačiau savyje slepia daug nepasitenkinimo ir aistrų, kurios įsiplieskė namo bendrijos viduje prieš kelis dešimtmečius ir išliko iki pat šių dienų.

Buvęs Tverečiaus g. 4 namo pirmininkas Rimantas Jonas Rigertas, bendrijai vadovavęs 2002-2009 metais, „Vakaro žinioms“ pasakojo, kad nuo 1976 metų iki pat 2002-ųjų namas atrodė taip, jog buvo gėda atsivesti čia svečių. „Laiptai, durys išklerusios, langai išdaužyti laiptinių, pastarųjų apšvietimas kur dega, kur nedega, kanalizacija užsikimšusi ir taip toliau. Per tuos 16 metų nebuvo jokio gyventojų susirinkimo, gal tik kartą; jokių revizijos komisijų, jokių ataskaitų. O juk su gyventojais reikia atsiskaityti, kaip, kur, kam panaudojamos lėšos. Atsiuntė popieriuką, įmetė į pašto dėžutę, gyventojai susimokėjo ir viskas“, - kalbėjo jis.

Pasak pašnekovo, gyventojai, taip pat ir jis, ilgai kentę nusprendė padaryti tvarką ir 2002 metais R.J.Rigertas tuometinei namo bendrijos pirmininkei įteikė raštą su 15 gyventojų parašų, kad bendrijos veikla būtų sutvarkyta pagal bendrijų įstatus, plius pateikė sąrašą darbų, kuriuos prioritetiškai reikėjo nuveikti namui, sutvarkyti, pasak R.J.Ri-gerto, raišteliais parištus lietvamzdžius, išspręsti kitas „degančias“ problemas. „Tačiau ji tada pasakė, kad negali tų darbų atlikti, tai atsakiau, kad ieškosime to, kas gali. Padarėm susirinkimą, pasakėm, kad renkam naują valdybą, revizijos komisiją, pirmininką. Beje, ataskaitoje tuometinė namo pirmininkė sakė, kad neorganizavo gyventojams susirinkimų, nes susirinkimų nemėgo, dirbo sąžiningai ir taip, kaip suprato“, - praeities absurdus atstovaujant namo gyventojų interesams dėstė R.J.Rigertas.

Vyras tikino, kad 2002 metais jam tapus namo pirmininku „cirkai“ nesibaigė: jam kaip pirmininkui buvo atiduotas antspaudas, kai kurie dokumentai, o buhalterinių dokumentų išvis neduota, mat dingo buhalterė. „Reikia mokesčius išrašyti, dokumentus tvarkyti, nėra kam. Nuėjau į savivaldybę ir išaiškinau situaciją, man savivaldybė pasiūlė buhalterę iš kitos bendrijos, pas mus ji pradėjo tvarkytis ir paaiškėjo, kad senoji buhalterė net darbo sutarties neturėjo. Ir dar ne viskas, naujoji buhalterė pastebėjo, kad 30 tūkst. litų „nuvaryta į šoną“. Mat mirus giminaičių neturinčiai moteriai butas liko bešeimininkis, liko bendrijai. Buhalterė stebėjosi, kaip taip buvo galima daryti“, - skėsčiodamas rankomis pasakojo R.J.Rigertas.

Neįveikiamas šiukšlių klausimas

R.J.Rigertas atkreipė dėmesį, kad jam atėjus viską reikėjo pradėti nuo nulio. Tuojau imtasi darbų tvarkant namą, laiptines, aplinką, apšvietimą, įrengiant telefonspynes ir panašiai. Vyras pasakojo dirbęs savo rankomis be jokio atlygio, organizavo gyventojų talkas, namas akyse gražėjo.

Tačiau pirmininkavimas baigėsi 2009 metais. Pats R.J.Rigertas pasakojo, kad prieš jį buvo vedama propaganda prieš tai buvusių namo pirmininkų su jų šalininkais. Pasirodo, jie gavo nemažai gyventojų sutikimų su parašais, kad namo pirmininku R.J.Rigertas nebebūtų. Pats R.J.Rigertas netekęs namo pirmininko įgaliojimų sužinojo atsitiktinai. 2005 metais minėtas namas gavo 50 proc. paramą renovacijai, buvo atlikti dviejų renovacijos etapų darbai. Pirmame etape buvo pakeisti laiptinių, rūsio langai; antrame - stogas. Trečiojo etapo pasirašymo sutartis su statybine organizacija tąkart taip ir neįvyko. Mat R.J.Rigertui paskambino iš tuometinės Būsto agentūros ir pranešė, kad į agentūrą atėjo Tverečiaus g. 4 namo gyventojas su dokumentu, kad yra nauja valdyba ir naujas namo pirmininkas. „2009 metų renovacijos trečias etapas buvo sustabdytas ir po metų vėl buvo skelbiamas naujas konkursas. Nepasirašė tos sutarties, kurią aš norėjau pasirašyti būdamas pirmininku, juk viską dariau dėl žmonių gerovės, palankiausiomis sąlygomis, negailėdamas savo laiko ir jėgų“, - sakė R.J.Rigertas. Jo teigimu, po jo atėjęs naujas namo pirmininkas pridarė bendrijai nuostolių, nes dirbo nesąžiningai. Tą patį dėl nuostolių patvirtino ir Tverečiaus g. 4 namo gyventoja pensininkė Eugenija Bačiulienė. Moteris pasakojo, kad pridaręs, švelniai tariant, eibių namo pirmininkas jau nebeina pareigų. Dabar bendrijai vadovauja Ana Gulbinavičienė, tačiau ir ja ne visi patenkinti. Štai namo kieme rūbų džiovinimo metalinė konstrukcija sulaužyta, ji kelia pavojų vaikams. „Kieme matosi, kad sulaužyta, taip ir stovi“, - sakė pensininkė. Ir pridūrė, kad dėl neseniai keistų vamzdžių name taip pat nebuvo susirinkimo, kiek kas konkrečiai kainavo.

Prie trečios namo laiptinės nuolat šiukšlių, buitinių atliekų priversta. Paklausta, ar bent vienas gyventojas kreipėsi kur nors, jei tvarka nepatinka, E.Bačiulienė pasakojo, kad anksčiau būta raštų savivaldybei. „Po Rigerto buvo kitas namo pirmininkas, tai jis išėjo ir jokios ataskaitos gyventojams apie renovaciją, apie pinigus. Nes kai pirmininkas išeina, jis privalo su gyventojais atsiskaityti, - kalbėjo pensininkė. - Vat Rigertas, mano manymu, geras buvo, bet kai kurie gyventojai ir juo nepatenkinti.“ Paklausta, ar gyventojai nebandė ieškoti kito pirmininko, ar nebandė likviduoti bendrijos ir samdyti namą administruojančios įmonės, E.Bačiulienė sakė, kad name nėra aktyvių žmonių, daugelis jau garbaus amžiaus, be to, nesupranta daugelio dalykų.

Klausėme Tverečiaus g. 4 namo dabartinės bendrijos pirmininkės A.Gulbinavičienės, kodėl nesusitvarko su šiukšlėmis prie namo, kodėl neatsiskaityta dėl keistų vamzdžių su gyventojais. Ji tikino, kad dėl vamzdžių keitimo susirinkimas buvo bendras ir visiems gyventojams buvo pateiktos sąskaitos už vamzdžių keitimą. Ji sakė, kad tai ne pirmininkės savivalė ar koks keistas noras, nes namas yra 1964 metų statybos. Vamzdžiai buvo avarinės būklės. Vienam butui vamzdžiai kainavo apie 400 litų (116 eurų).

„Namo pirmininkė prie trečios laiptinės tikrai nekrauna šiukšlių. Aš pati mačiau, žmonės atvažiuoja iš miestų, iš kaimų, iš sodybų ir prikrauna prie mūsų konteinerių šiukšles, tai nežinau, kaip su tais žmonėmis elgtis“, - bejėgiškumą šiukšlių klausimu demonstravo A.Gulbinavičienė.

Nors vieša paslaptis, kad namų bendrijose vykdoma veikla ne visada skaidri, pasiteiravus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, kiek pradėta tyrimų dėl neskaidrios bendrijų pirmininkų, valdybos narių veiklos, čia buvo atsakyta, kad reiktų kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, tačiau čia atsakyta, kad tokia statistika nėra vedama.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • VAKCINACIJA: SAM kanclerė informavo, kad „AstraZeneca“ pasiskiepijusiems asmenims, norintiems revakcinuotis kito gamintojo vakcina, tokia galimybė nebus sudaryta.

  • PRATYBOS: vidaus reikalų ministerija bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas trečiadienį surengė tikrinimą, kaip Lietuvoje veikia gyventojų informavimo ir perspėjimo sistema - visoje šalyje 15 val. buvo įjungtos sirenos, gyventojai buvo perspėti žinutėmis į mobiliuosius telefonus, Lietuvos radijo ir televizijos eteryje ištransliuotas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.
  • STATYBOSE: iš Vilniuje, Liepkalnyje, statybos darbus atliekančios įmonės gavęs pranešimą, kad statybvietėje rastas itin didelis kiekis asbesto turinčių statybinių atliekų, Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą.

  • DOSNUMAS: lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai per „Maisto banko“ akciją paaukojo daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų.
  • PATOGIAU: pirmadienį Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su išorės paslaugų teikėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga - tai jau trečiasis pasų centras Jungtinėje Karalystėje.
  • NETYČIA: jaunai italei per klaidą suleista šešiaguba vakcinos nuo koronaviruso dozė - medicinos sesuo 23 metų medicinos studentei sekmadienį vienoje Toskanos ligoninėje suleido visą buteliuką „„Biontech“/“Pfizer“ preparato, kuris įprastai skirtas šešioms atskiroms dozėms.
  • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
  • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritariate privalomajam testavimui, kurio reikalauja darbdaviai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +16 C

+8 +12 C

 

+7 +13 C

+9 +16 C

+13 +18 C

 

+12 +18 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s

       

Nuorodos