Kelionių organizatoriai taip lengvai neišsisuksnuotraukos (2)

2020 rugpjūčio mėn. 19 d. 14:51:11 Perskaitė 753

Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui atsisakyti nuostatos, suteikiančios galimybę kelionių organizatoriams su klientais už per koronaviruso pandemiją neįvykusias keliones leisti atsiskaityti per 90 dienų.

 

Europos Komisija (EK) yra informavusi Lietuvą apie pradedamą pažeidimo procedūrą dėl šios nuostatos.

Ministerija nurodo, kad vietoje pailginimo reikėtų numatyti, kad pinigai turistui už neįvykusią kelionę turėtų būti grąžinti per 14 dienų, kaip numatyta direktyvoje.

„Ministerija teikia įstatymo projektą, kuriuo siūloma patikslinti nustatytą reguliavimą ir, atsižvelgiant į EK siūlymus, iš dalies pakeisti atitinkamas direktyvai prieštaraujančias Lietuvos teisės aktų nuostatas. Siūlomais pakeitimais siekiama, kad būtų nutraukta Lietuvai pradėta pažeidimo procedūra, kad būtų vykdomi tarptautiniai įsipareigojimai”, – Vyriausybės nutarimo aiškinamajame rašte sako ministerija.

Pasak jos, Lietuvai neįvykdžius savo įsipareigojimų pagal Europos Sąjungos teisę, EK gali nuspręsti perduoti bylą Teisingumo Teismui ir skirti Lietuvai baudų.

EK nurodo, kad šis taisyklės pakeitimas nukrypsta nuo direktyvos, kurioje nustatyta, kad dėl neišvengiamų ir nepaprastų aplinkybių nutraukus sutartį keliautojui ne vėliau kaip per 14 dienų turi būti grąžintos visos sumokėtos sumos.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija tikina, kad tam, jog kelionių organizatoriai galėtų atsiskaityti su turistais per 14 dienų terminą ir būtų išsaugotas jų likvidumas, jiems pasiūlytos pagalbos priemonės: lengvatinės paskolos atsiskaityti su turistais, atsisakiusiais kuponų, 50 proc. valstybės garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui, kompensacijos už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios padėties paskelbimo ir kitos.

S. Skvernelis: 14 dienų terminas atsiskaityti su klientais už neįvykusias keliones pasirinktas dėl to, kad tai numatyta direktyvose

Vyriausybei trečiadienį pritarus siūlymui, kad kelionių organizatoriai su klientais už neįvykusias keliones turės atsiskaityti per 14, o ne 90 dienų, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad toks terminas pasirinktas, nes tai numatyta direktyvose. 

„Tai yra įstatyme ir direktyvose numatyta, kad kitokių variantų nėra, 14 dienų principas yra taikomas“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis.

Jis priminė, kad ankstesniuose Vyriausybės siūlymuose buvo numatyti ilgesni terminai, tačiau jie kėlė riziką, kad bus prieštaraujama Europos Sąjungos teisei.

„Iš Vyriausybės pirminiai variantai buvo gerokai ilgesni, tačiau įstatymo projektas buvo vetuotas ir buvo rizika, kad prieštarautų Europos Sąjungos teisei. Dėl to paliktas bendras reguliavimas“, – sakė premjeras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net